Nowy przewodnik po Tarnowie
access_time 2019-04-12 06:15:00
Ukazał się wydany przez tarnowskie wydawnictwo „S-CAN” nowy przewodnik po naszym mieście i okolicy „Tarnów i region tarnowski”. Jego autorem jest tarnowski dziennikarz, Wiesław Ziobro.

Najwięcej miejsca poświęcono w przewodniku historii, zabytkom i kulturze Tarnowa. Publikacja zawiera wiele, zamieszczonych w oddzielnych ramkach, ciekawostek. Autor poświęca m.in. dużo miejsca wizycie w naszym mieście papieża Jana Pawła II. Czytelnicy znajdą również propozycję spaceru po Tarnowie, obejmującego nie tylko śródmieście, ale również odległe od niego fragmenty miasta, jak Mościce czy „Falklandy”. We wstępie do przewodnika Wiesław Ziobro pisze: - Co jest do podziwiania w Tarnowie? Na pewno nie tylko znane już „perły renesansu”, najłatwiejsze do odnalezienia na starówce, która wraz z narożnymi uliczkami tworzy wierną pamiątkę po średniowiecznym planie miasta. Są także „perły” z niejednej epoki, czasem z bardzo różnych epok – gotyku czy secesji. Należą do nich również staromiejskie ciche zaułki, które kiedyś swoją malowniczością inspirowały artystę Stanisława Wyspiańskiego. Albo małe drewniane kościółki, przykłady niezwykłej architektury. Albo niektóre zbiory miejscowych muzeów, określane jako wybitne dzieła sztuki, nawet na skalę europejską”.

Druga część, liczącego ponad 240 stron i zawierającego 520 fotografii, przewodnika, poświęcona jest głównie powiatowi tarnowskiemu. Zainteresowani jego poznaniem znajdą tu propozycje dziewięciu tras samochodowych oraz szlaków pieszych i rowerowych. Całość uzupełniają wiadomości o najbardziej interesujących miejscowościach regionu oraz informator, zawierający m.in. dane o bazie noclegowej i gastronomicznej.

Przewodnik jest dostępny w siedzibie Tarnowskiego Centrum Informacji, Rynek 7 oraz w sklepie internetowym TCI w cenie 27 zł.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A