Miasto wyremontuje odcinek ul. Krakowskiej
access_time 2019-04-11 06:00:00
Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie wyremontuje odcinek ulicy Krakowskiej między ulicami Przemysłową i Warsztatową. - Zdajemy sobie sprawę, że przejazd tą częścią ulicy Krakowskiej jest mało komfortowy, stąd decyzja o przeprowadzeniu prac - podkreśla Tomasz Mróz, kierownik działu remontów i inwestycji ZDiK. Remont ma kosztować około czterech milionów złotych. ZDiK wnioskuje o dofinansowanie połowy tej kwoty.

Ulica Krakowska na tym odcinku jest drogą powiatową, dlatego ZDiK wystąpił o dofinansowanie planowanych prac do Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, a termin ich rozpoczęcia jest uzależniony od decyzji w tej sprawie. - To istotne, bo zmniejszenie obciążenia miejskiego budżetu umożliwi realizację kolejnych inwestycji – mówi Tomasz Mróz.

Prace mają być prowadzone na odcinku o długości 440 metrów. Rozpoczną się na wysokości skrzyżowania Krakowskiej z ulicą Przemysłową, a zakończą na skrzyżowaniu z Warsztatową i Zakładową, w miejscu, w którym ma powstać rondo. Nawierzchnia jezdni na całej jej szerokości zostanie wymieniona na nową, wyremontowane zostaną też chodniki po obu stronach ulicy będą wyremontowane. Jak już informowaliśmy - w poniedziałek na ulicy Krakowskiej przy skrzyżowaniu z Przemysłową drogowcy przez kilka godzin prowadzili doraźną naprawę zniszczonej nawierzchni.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A