Strajk trwa. Przegląd prasy
access_time 2019-04-10 09:00:00
Strajk nauczycieli jest głównym tematem okładek lokalnej prasy. Wprawdzie egzaminy gimnazjalne odbędą się zgodnie z planem, ale sytuacja jest napięta. Jutro testy z matematyki i przyrody, a w piątek z języka obcego. Zapraszamy na prasówkę.

W dzisiejszym wydaniu Tygodnika Temi, m.in. o nastrojowym zdjęciu Zaułka Katedralnego, które pojawiło się w przewodniku po Warszawie:

  • Jak stolica "skradła" Tarnowowi zdjęcie

W wydaniu przewodnika po Warszawie, który ukazał się w popularnej serii Marco Polo, na jednej ze stron znajduje się zdjęcie Zaułka Katedralnego w Tarnowie, a nie jak podpisano w książce - uliczka na Starym Mieście w Warszawie. Nie wiadomo, w jaki sposób doszło do pomyłki, ale może ona sugerować, że wydawcy tak spodobała się fotografia, że nie zawahał się jej umieścić. Może też świadczyć o tym, że Tarnów jest miastem na tyle fotogenicznym, że zwraca uwagę innych. Na zdjęciu znajduje się sfotografowany nocą przesmyk między katedrą i zabytkowymi budynkami kolegiackimi. Bardzo nastrojowa fotka.

  • Nauczyciele powiedzieli: „Dość”

W miniony poniedziałek tarnowscy nauczyciele przyłączyli się do zapowiadanego od dawna ogólnopolskiego protestu. Spośród 65 publicznych placówek działających w Tarnowie akcja strajkowa odbyła się w 41, z kolei w 24 szkołach i przedszkolach pedagodzy nie wyrazili woli strajkowania.

  • Pojedziemy autobusem elektrycznym

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Tarnowie - mimo wielkiego zastrzyku nowych autobusów - wciąż potrzebuje kolejnych pojazdów, które zastąpiłyby starszy tabor. W najbliższych planach jest zakup między innymi kilku mniejszych autobusów, które dobrze się spełniają na wąskich uliczkach osiedlowych i są bardziej ekonomiczne. MPK chce również kupić pierwszy autobus elektryczny. - Już złożyliśmy do urzędu marszałkowskiego wniosek o dofinansowanie zakupu 5 fabrycznie nowych autobusów, a ocena tego wniosku przewidywana jest na czerwiec - mówi Jerzy Wiatr, prezes spółki MPK w Tarnowie.

 

W najnowszym wydaniu Gazety Krakowskiej również sporo o strajku:

  • Nauczyciele emeryci z odsieczą. Strajk trwa

W czternastu tarnowskich placówkach oświatowych rozpoczęły się dziś egzaminy gimnazjalne. Z testami zmagać się będzie 268 uczniów. Do ostatniej chwili trwało kompletowanie członków komisji egzaminacyjnych. W Szkole Podstawowej nr 8, gdzie zdaje aż 136 gimnazjalistów oraz w XXI LO (127 zdających), dyrektorzy musieli szukać pomocy poza aktywną kadrą pedagogiczną, wśród emerytowanych nauczycieli i osób z przygotowaniem pedagogicznym.

  • Oskarżeni z ubojni bronią się, że to nie oni skazili ujęcie wody

Przed Sądem Rejonowym w Bochni rozpoczął się proces trzech mężczyzn obwinianych o skażenie wody w gminie Łapanów. Dwaj współwłaściciele ubojni oraz ich pracownik odpowiadają za nieprawidłowości w postępowaniu ze ściekami z zakładu.

  • Czy miasto doczeka się zachodniej obwodnicy?

Tarnowski magistrat zamierza w najbliższych latach rozpocząć budowę nowej trasy, która połączy ulicę Krakowską i Tuchowską, omijając centrum. Dziś to najbardziej zatłoczone arterie miasta.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A