Rekordowe zawody wspinaczkowe osób z niepełną sprawnością
access_time 2019-04-10 04:00:00
Rekordowe pod każdym względem okazały się VIII Ogólnopolskie Zawody we Wspinaczce Osób z Niepełną Sprawnością. W tym roku w rywalizacji w Tarnowie wzięło udział 74 zawodników z 17 klubów sportowych oraz placówek wspomagających osoby niepełnosprawne.

W rywalizacji startowało kilkudziesięciu uczestników, którzy reprezentowali cztery województwa. – W tym roku wszystko, co do tej pory osiągnęliśmy zostało powiększone: liczba uczestników, liczba placówek, a rekordy uzyskane przez zawodników zostały pobite. Zreorganizowaliśmy także formułę zawodów, dzięki czemu były one przeprowadzone w krótszym czasie – relacjonuje Tomasz E. Wardzała, prezes Fundacji REPI, organizator wydarzenia.

Zawody odbywały się według przepisów ogólnoświatowych dotyczących osób z niepełną sprawnością. – Aby miały bardziej dynamiczny charakter, podzielono zawodniczki i zawodników na kategorię na czas oraz na kategorię w stylu dowolnym. Dlatego cała ściana wspinaczkowa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie żyła wysiłkiem, trudem i radością osób ją pokonujących – dodaje z kolei Maciej Żak z Fundacji REPI.

Najlepszą zawodniczką w konkurencji freestyle kobiet okazała się Katarzyna Gorlicka. W przypadku freestyle mężczyzn był to Tomasz Bielak. W konkurencji na czas najlepszy wynik wśród kobiet uzyskała Małgorzata Kocur, natomiast wśród mężczyzn Kamil Cedrowski.

Dodajmy, że zawody we wspinaczce dla osób z niepełną sprawnością odbyły się w Tarnowie po raz pierwszy w 2012 r.

 

Wyniki zawodów:

Konkurencja freestyle kobiet:

1. Katarzyna Gorlicka ze Szczawnicy

2. Danuta Solarska z Krakowa

3. Małgorzata Plebańczyk z Dąbrowy Tarnowskiej

 

Konkurencja freestyle mężczyzn:

1. Tomasz Bielak z Muszyny

2. Piotr Mosiej Z Muszyny

3. Kamil Środoń z Wolbromia

 

Konkurencja na czas – kobiety:

1. Małgorzata Kocur z Tarnowa (WTZ SOSW)

2. Edyta Jankowska z Dąbrowy Tarnowskiej

3. Celina Liptak ze Szczawnicy.

 

Konkurencja na czas – mężczyźni:

1. Kamil Cedrowski z Tarnowa (WTZ JP2)

2. Wojciech Moskal z Dąbrowy Tarnowskiej

3. Damian Ptak z Tarnowa (Fundacja REPI)

 

Fot. A. Niziołek

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A