Koncert Pawła Wójcika i Tomasza Sarniaka
access_time 2019-04-24 12:14:00
Wrażliwy twardziel z gitarą. Ciałem z Płocka, duchem z Suwalszczyzny. Śpiewa autorskie piosenki pełne refleksji i niebanalnego humoru. Szczery do bólu - tak w życiu, jak i na scenie. 27 kwietnia o godz. 19.00 w Centrum Sztuki Mościce wystąpi Paweł Wójcik, któremu towarzyszyć mu będzie pianista-akompaniator, Tomasz Sarniak.

Paweł Wójcik jest zdobywcą nagrody im. Wojciecha Bellona na 48. Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, nagrody publiczności na festiwalu im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja”, laureatem Grand Prix i nagrody publiczności na festiwalu piosenki kabaretowej OSPA w Ostrołęce oraz Grand Prix im. Jonasza Kofty w Międzynarodowym Festiwalu Bardów OPPA w Warszawie. Zaczął tworzyć (pisać teksty i muzykę) już jako dojrzały, ukształtowany mężczyzna. Szybko okazało się, że trafia w sedno i jak nikt inny potrafi opisać, to o czym wszyscy wiemy, ale nie zawsze potrafimy nazwać. Miał szczęście spotkać na swojej drodze Tomasza Sarniaka, który od początku towarzyszy mu na fortepianie wzmacniając liryczny smak piosenek. 

Pierwsza płyta „Piosenki ze szkłem” ukazała się w maju 2013. Znakomicie przyjęta przez odbiorców, przyspieszyła decyzję o wydaniu następnego zestawu pt. „Obrazki”, który ukazał się w październiku 2014. To 15 piosenek inspirowanych twórczością lub życiem malarzy, poetów, pisarzy, pieśniarzy, którzy wywarli wpływ na życie i twórczość Pawła Wójcika.

Najczęściej występuje w towarzystwie pianisty-akompaniatora Tomasza Sarniaka, który "czarno na białym" potęguje emocje i wydobywa z jego piosenek ledwie uchwytne nastroje. 

Dyskografia Pawła Wójcika i Tomasza Sarniaka: "Piosenki ze szkłem" (2013), "Obrazki" (2014), "Uliczna" (2016), "Wysocki po mojemu" (2018).

Centrum Sztuki Mościce
27 kwietnia 2019 r. godz. 19.00 Antresola
Cena biletu: 35 zł (normalny), 25 zł (ulgowy)

Sprzedaż biletów: on - line: www.csm.tarnow.pl i Kasa CSM               

Fot. Źródło CSM     


UWAGA KONKURS!

Mamy dla was dwa dwuosobowe zaproszenia na koncert. Zgłaszajcie się w komentarzach pod postem konkursowym na naszym Fanpage'u. Macie czas do piątku (26.04), do godziny 12:00.

Zwycięzcy konkursu zostaną poinformowani o wygranej w wiadomości prywatnej na Facebooku.

Powodzenia!                                 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A