V Memoriał Pływacki im. Jana Pawła II w XIV Rocznicę Śmierci
access_time 2019-04-02 06:16:00
Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica, Urząd Gminy Dębica, Starostwo Powiatowe w Dębicy, Klub Sportowy „CHEMIK” Pustków oraz Firma Sparta-Mielec serdecznie zapraszają na organizowany w dniu 6 kwietnia br. „V Memoriał Pływacki im. Jana Pawła II w XIV Rocznicę Śmierci”, który odbędzie się na Kompleksie Basenów „NEMO” w Pustkowie-Osiedlu.

Już po raz piąty na terenie Gminy Dębica będzie można uczestniczyć w takiej formie upamiętnienia życia i pontyfikatu Jana Pawła II. Uczestnicy Memoriału będą mierzyć się z dystansem 26 km 516 metrów, który ma ścisły związek z czasem trwania pontyfikatu Jana Pawła II wynoszącym 26 lat 5 miesięcy i 16 dni. W tym szczególnym dniu każdy będzie mógł przyczynić się do pokonania tego dystansu.

W tym roku wszystkie osoby biorące udział w V Memoriale mogą liczyć na wiele cennych pamiątek. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy certyfikat z obrazkiem św. Jana Pawła II, a dla najwytrwalszych pływaków przygotowano specjalne monety okolicznościowe z wizerunkiem Jana Pawła II. Ponadto na tą okazję dla wszystkich osób zostaną przygotowane pyszne papieskie kremówki.

Oficjalne rozpoczęcie V Memoriału wraz ze startem sztafety honorowej i odśpiewaniem „Barki” nastąpi o godzinie 1400, natomiast o godzinie 2137 wszyscy zgromadzeni uczczą śmierć Papieża minutą ciszy po której nastąpi zakończenie V Memoriału.

Udział w Memoriale jest bezpłatny.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A