Tarnów włącza się w akcję "Godzina dla Ziemi"
access_time 2019-03-30 05:08:00
W sobotę o godz. 20.30 rozpocznie się akcja Godzina dla Ziemi WWF, w symboliczny sposób promująca ideę ochrony środowiska. O tej porze na 60 minut w wielu miastach Polski zgasną światła. Do akcji włączyły się również instytucje miejskie Tarnowa.

Godzina dla Ziemi WWF to akcja, która co roku jednoczy miliony ludzi na całym świecie. W zeszłym roku zaangażowali się w nią mieszkańcy 188 państw, a w samej Polsce w akcji udział wzięło prawie 80 miast. Zgasło m.in. oświetlenie Opery w Sydney, piramid w Gizie, Bazyliki św. Piotra w Watykanie, wieży Eiffla, Pałacu Buckingham w Londynie moskiewskiego Kremla, Pałacu Kultury i Nauki oraz Stadion Narodowy w Warszawie, katowicki „Spodek” czy Sukiennice i Kościół Mariacki w Krakowie.

Tegoroczna edycja akcji odbędzie się pod hasłem „Nie niszczmy naszego domu”. - W tym roku chcemy edukować, jak każdy z nas, codziennie, w niewielkim stopniu zmieniając swoje nawyki może przyczynić się do ograniczenia swojego negatywnego wpływu na naszą planetę. Chcemy również pokazać Polakom, że mają prawo do ochrony naszego wspólnego domu, czyli naszej planety – piszą organizatorzy.

W ramach akcji wygaszone zostanie oświetlenie na skwerze Łokietka oraz instalacja Fontanny Kosmicznej. Od godz. 20.30 do godz. 21.30 nie będą także podświetlone: budynek przy ul. Wałowej 10, w którym mieści się Sala Lustrzana, siedziba Straży Miejskiej i Wydziału Bezpieczeństwa Publicznego Urzędu Miasta Tarnowa oraz pałacyk w Parku Strzeleckim mieszczący Biuro Wystaw Artystycznych. Przez godzinę nie będzie działał szyld na kinie „Marzenie”, przyciemnione zostanie ponadto oświetlenie tarnowskiego Teatru (całkowite wyłączenie jest niemożliwe ze względu na organizowany tam Dzień Teatru). Do akcji przyłączyły się również dwie tarnowskie szkoły: I Liceum Ogólnokształcące oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych. W ich przypadku instalacja świetlna została wyłączona już piątek, a ponownie włączona w poniedziałek.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A