Tarnowski magistrat szuka rekompensat dla nauczycieli, którzy wezmą udział w strajku
access_time 2019-03-27 12:23:00
Na 65 placówek oświatowych w Tarnowie w nauczycielskim strajku nie weźmie udziału 23. W pozostałych za udziałem w strajku opowiedziało się od 33 do 98 procent osób - to najnowsze wyniki referendum przeprowadzonego w szkołach w regionie tarnowskim przez Związek Nauczycielstwa Polskiego.

W związku z planowanym strajkiem, Józef Sadowski, prezes tarnowskiego ZNP w Tarnowie zwrócił się do prezydenta, aby władze miejskie pomyślały nad rekompensatą nauczycielom części poborów, które stracą za godziny nieprzepracowane podczas akcji strajkowej. Podkreślił, iż część samorządów w kraju, również w naszym regionie, rozważa taką możliwość i szuka formalno-prawnych rozwiązań. Prezydent Tarnowa stwierdził, iż choć obowiązujące przepisy nie przewidują takiej sytuacji, to jednak zwróci się do urzędników, aby poszukali możliwości.

Przypomnijmy, Związek Nauczycielstwa Polskiego domaga się po tysiąc złotych netto podwyżki dla nauczycieli i pracowników oświaty. W poniedziałek nauczycielskie związki zawodowe przerwały rozmowy ze stroną rządową. Mają być one wznowione 1 kwietnia. Jeśli nie dojdzie do porozumienia, nauczyciele grożą strajkiem, który rozpocznie się już 8 kwietnia i zbiegnie się z terminem egzaminu gimnazjalnego i dla ósmoklasistów. Strajk będzie polegał na niewykonywaniu pracy przez nauczycieli. Potrwa do odwołania.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A