Porażka koszykarzy w pierwszym meczu play-out
access_time 2019-03-25 08:52:00
W sobotę grający w rozgrywkach o mistrzostwo II ligi koszykarze MUKS 1811 Unia Tarnów podejmowali przed własną publicznością drużynę KS Start Meble Dobrodzień. Był to pierwszy mecz fazy play-out, w której rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw.

Pierwsza kwarta spotkania była dość wyrównana i zakończyła się wynikiem 27:28. W drugiej trochę lepiej zagrali koszykarze gości, którzy wygrali ją 18:23. W trzeciej odsłonie gospodarze zaczęli odrabiać straty i po wygraniu tej partii 25:19 doprowadzili do remisu w całym spotkaniu 70:70. Pierwsze pięć minut ostatniej kwarty gospodarze zagrali bardzo dobrze. Wypracowali kilkupunktową przewagę i wydawało się, że rozstrzygną ten mecz na swoją korzyść.  Waleczni koszykarze gości szybko zaczęli odrabiać straty i w samej końcówce spotkania to oni zwyciężyli 19:22, a tym samym cały mecz zakończył się ich zwycięstwem 89:92.

Kolejne spotkanie tych drużyn już za tydzień na parkiecie KS Start Meble Dobrodzień.

MUKS 1811 Unia Tarnów – KS Start Meble Dobrodzień 89:92 (27:28, 18:23, 25:19, 19:22)

Stan rywalizacji 0:1

Punkty dla MUKS-u: Sulowski Jacek 16, Piska Mateusz 16, Wardziński Łukasz 12, Palmowski Tomasz 12, Bryzek Tomasz 11, Szewczyk Michał 8, Skowron Michał 6, Niemczura Dominik 5, Kaliński Michał 2, Zaczkiewicz Paweł 1