Kolejne sprzątanie brzegów Wątoku
access_time 2019-03-23 05:07:00
Dziś, 23 marca, tarnowianie znów posprzątają brzegi Wątoku. Ostatnia taka akcja miała miejsce kilkanaście dni temu. - Zbieramy siły na nowo i ruszamy w teren po raz drugi! - pisze w utworzonym na Facebooku wydarzeniu jego organizatorka, Dorota Kozłowska – Lada. I zaprasza do udziału mieszkańców, społeczników oraz osiedlowych i miejskich radnych.

Tym razem sprzątane będą brzegi Wątoku od ulicy Burtniczej. Zbiórka dla chętnych – obok mostku na Wątoku przy Burtniczej, w samo południe. Porządki mają potrwać do godziny 15, a akcję, podobnie jak ostatnio, wesprze Quadowa Grupa Południe, która pomoże w przewiezieniu zebranych odpadów. Ochotnicy zostaną podzieleni na zespoły. Organizatorzy proszą o zabranie rękawic, a dla tych, którzy o tym zapomną, będą mieli rękawiczki foliowe. Urząd miasta zapewnia worki na śmieci.

Podczas ostatniej akcji sprzątający linię brzegową potoku w trzy godziny zapełnili zebranymi śmieciami ponad siedemdziesiąt 120 - litrowych worków. Jednak Wątok wciąż jest zaśmiecony. Jak pisze Dorota Kozłowska – Lada na Facebooku: - Ostatnia akcja sprzątania jego brzegów pokazała, że pracy przy usuwaniu szkieł, butelek i puszek jest naprawdę sporo(…). Wszyscy kochamy to miasto, a przecież Wątok jest jego nierozerwalną częścią!

Fot. A. Gawle

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A