Wrócili z workiem medali
access_time 2019-03-19 14:33:00
Zawodnicy Szkoły Sztuk Walki Vo Thuat Thanh Quyen Tarnów z powodzeniem rywalizowali w rozegranych podczas weekendu w Gdyni, X Otwartych Zawodach Tradycyjnego Wushu. Podopieczni trenera Łukasza Maślanki przywieźli z nich siedemnaście medali: jedenaście złotych, srebrny i pięć brązowych.

Czterokrotnie na najwyższym stopniu podium stanęli podczas gdyńskich zawodów: Julia Augustyn i Mieszko Przygoda - oboje triumfowali w konkurencji form ręcznych oraz form wykonywanych z szablą, kijem i sztyletem. Cztery medale przywiózł z Gdyni również Łukasz Maślanka. Tarnowianin okazał się najlepszy w formach ze sztyletami i w walce w kontakcie Qingda oraz zdobył brązowe „krążki” w formach ręcznych i z szablą. Złoty medal w formach z kijem zapewniła sobie ponadto Weronika Kostka, która wywalczyła także trzecie lokaty w formach ręcznych oraz z szablą. Srebrny medal w formach z szablą oraz „brąz” w formach ze sztyletami zdobyła natomiast Beata Garncarz.

Warto dodać, że Julia Augustyn, Łukasz Maślanka oraz Mieszko Przygoda zostali powołani do kadry narodowej i reprezentować będą Polskę w czerwcowych mistrzostwach świata w Chinach.

Komentarze...