Tarnowianin Paweł Cudek najlepszym policyjnym narciarzem w kraju
access_time 2019-03-19 06:27:00
Pod koniec ubiegłego tygodnia na terenie Stacji Narciarskiej Czorsztyn – Ski w Kluszkowcach rozegrane zostały V Ogólnopolskie Zawody Narciarskie dla funkcjonariuszy policji. W imprezie sportowej, nad którą honorowy patronat objął Komendant Główny Policji rywalizowali mundurowi z garnizonów małopolskiego, śląskiego, dolnośląskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, łódzkiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, wielkopolskiego oraz lubelskiego.

Zawodnicy musieli zmierzyć z trzema konkurencjami: slalomem gigantem, „Spacerem Narciarza” - polegającym na pokonaniu na nartach wyznaczonej trasy z plecakowym zestawem ratunkowym oraz z akią dla pokrzywdzonego (w tej roli wykorzystano fantoma) i przetransportowaniem go do miejsca docelowego oraz z testem wiedzy obejmującym problematykę organizacji i pełnienia służby patrolowej, w tym oczywiście na zorganizowanych terenach narciarskich.

Po dwudniowej zaciętej, aczkolwiek prowadzonej w duchu fair play rywalizacji, najlepsi zawodnicy otrzymali puchary i nagrody motywacyjne, a zwycięzcy w klasyfikacji indywidualnej również odznaki „Zwycięzcy konkursu wiedzy i sprawności zawodowej”. 

Pierwsze miejsce i tytuł najlepszego policyjnego narciarza 2019 roku w klasyfikacji indywidualnej wywalczył podkom. Paweł Cudek z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, drugie miejsce zajął st. sierż. Jakub Włoch z KWP w Katowicach, a trzecie miejsce przypadło mł. asp. Piotrowi Płoskonce - również z KWP w Katowicach.

W klasyfikacji drużynowej tarnowski policjant także mocno zaznaczył swój udział w startach, zajmując wraz z kolegą z Małopolski sierż. szt. Arturem Horeckim drugie miejsce. Paweł Cudek również bardzo dobrze radził sobie w poszczególnych konkurencjach zawodów w Kluszkowcach. Najlepiej wypadł w teście wiedzy, zajmując pierwsze miejsce (drugie wywalczył mł. asp. Piotr Płoskonka z KWP w Katowicach, a trzecie st. sierż. Jakub Włoch – również z KWP w Katowicach)

W slalomie gigancie Paweł Cudek zajął trzecie miejsce, ustępując reprezentującemu KWP w Krakowie sierż. Damianowi Markowi i st. sierż. Paweł Burdylowi z Małopolski. Natomiast w konkurencji „Spacer narciarza” drużyna w składzie: Paweł Cudek i Artur Horecki stanęła na trzecim miejscu podium, wyprzedzona przez reprezentującą Małopolskę drużynę - st. sierż. Pawła Burdyla i sierż. Damiana Marka oraz kolegów z Katowic - mł. asp. Piotra Płoskonkę i st. sierż. Jakuba Włocha, którzy uplasowali się na drugim miejscu.

Komentarze...