Trwają prace drogowe na ulicy Elektrycznej
access_time 2019-03-16 05:36:00
Na przełom trzeciego i czwartego kwartału planowane jest zakończenie prac na ulicy Elektrycznej. Koszt modernizacji wynosi około 38 milionów złotych, a po jej zakończeniu kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy w obu kierunkach, jak na ulicy Spokojnej.

Na Elektrycznej trwa przebudowa sieci wodociągowych, elektroenergetycznych i telekomunikacyjnych oraz gazociągów, a także budowa przepustu na potoku Klikowskim. W planach jest też przebudowa przejazdu kolejowego, rowów i cieków oraz montaż ekranów akustycznych. Gruntowna modernizacja obejmuje odcinek Elektrycznej o długości 1,4 kilometra. Na skrzyżowaniach ulic Spokojnej, Elektrycznej, Piaskowej oraz Elektrycznej, Wyszyńskiego i Klikowskiej powstaną ronda, które usprawnią ruch samochodowy. Rowerzyści i piesi będą bezpieczniejsi, bo wzdłuż jezdni zostaną poprowadzone chodniki i ścieżki rowerowe.

Kosztem 22 milionów złotych, przebudowana została ulica Spokojna. W efekcie na odcinku o długości 885 metrów powstała dwujezdniowa ulica z czterema pasami ruchu.

Docelowo nowy ciąg komunikacyjny, nieformalna północna obwodnica Tarnowa, a formalnie droga wojewódzka nr 973, ma połączyć węzeł autostradowy z tarnowską Strefą Aktywności Gospodarczej.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A