34. Małopolski Przegląd Teatrów Lalkowych
access_time 2019-03-18 06:35:00
21 marca Gminne Centrum Kultury w Żabnie oraz Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu - Biuro Organizacyjne w Tarnowie, zapraszają na 34. Małopolski Przegląd Teatrów Lalkowych o Wielką Nagrodę Zająca Poziomki.

Przegląd odbędzie się 21 marca w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie. Zaprezentuje się w nim dziewięć grup teatralnych w trzech kategoriach wiekowych. Swój udział potwierdziły grupy teatralne z Niedomic, Rzuchowej, Żabna, Klucz, Dąbrowy Tarnowskiej, Rzepiennika Strzyżewskiego, Głogoczowa i Nowego Targu. Przedstawienia oceniać będzie komisja artystyczna, która przyzna nagrody i wyróżnienia oraz wytypuje teatr do udziału w finale Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK w Nowym Sączu.

Na zakończenie Przeglądu, o godz. 17.00, wystąpi w Żabnie Teatra Lalki i Aktora „Kubuś” z Kielc ze spektaklem „Kapitan Porządek”. Imprezie towarzyszyć będzie wystawa retrospektywna „Poziomkowe migawki 2018” oraz uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursie plastycznym pt. „Pacynki, marionetki, kukły”.

Wstęp na wszystkie wydarzenia organizowane w ramach Przeglądu jest wolny. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

Komentarze...