SPR PWSZ Tarnów na kursie do Superligi
access_time 2019-03-11 07:48:00
W siedemnastej kolejce spotkań o mistrzostwo I ligi piłki ręcznej mężczyzn zespół SPR PWSZ Tarnów podejmował przed własna publicznością drużynę SPR ROKiS Radzymin.

Pierwsze kilka minut spotkania to okres wyrównanej gry. Obydwie drużyny miały problem ze skutecznością. Najlepiej w tej części meczu zagrali bramkarze. W 10 minucie meczu na tablicy widniał remis 4:4. Od tego momentu tarnowianie zaczęli budować przewagę. Nieznacznie odskoczyli gościom z Radzymina i w 18 minucie prowadzili już 10:6. Szczypiorniści gości odrobili straty i pod koniec pierwszej połowy doprowadzili do remisu 14:14. W ostatniej minucie tej części spotkania Jakub Ćwięka skutecznie wykonał rzut karny i gospodarze schodzili na przerwę prowadząc 15:14. W drugiej części meczu tarnowianie zagrali zdecydowanie lepiej. Szybko wyszli na prowadzenie, powiększali je do końca spotkania i ostatecznie, pewnie zwyciężyli 33:22.
Kolejne spotkanie szczypiorniści tarnowskiego SPR-u rozegrają w sobotę na wyjeździe przeciwko AZS-owi AWF Biała Podlaska.

SPR PWSZ Tarnów – SPR ROKiS Radzymin 33:22 (15:14)

Bramki dla SPR-u: Emilian Jewuła 7, Krzysztof Mogielnicki 6, Jakub Ćwięka 5, Albert Sanek 5, Bartosz Niemiec 3, Mateusz Wojdan 3, Jakub Spieszny 2, Łukasz Nowak 1, Marcin Wajda 1