Beata Szydło w Wierzchosławicach o programie Dostępność Plus
access_time 2019-03-05 09:09:00
Wczoraj w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Dwudniakach odbyła się konferencja „O Dostępności w Małopolsce”, której głównym organizatorem jest Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Wzięła w niej udział m.in. Wiceprezes Rady Ministrów Pani Premier Beata Szydło.

Uczestnikami konferencji byli przedstawiciele samorządów powiatowych z subregionu tarnowskiego, stowarzyszeń i organizacji wspierających osoby niepełnosprawne, jednostek kultury oraz burmistrzowie, wójtowie i osoby zajmujące się pomocą społeczną w gminach Powiatu Tarnowskiego.

- Programy społeczne realizowane przez rząd mogą być doskonałym kołem zamachowym polskiej gospodarki – mówiła wicepremier Beata Szydło. Do 2025 r. rząd chce przeznaczyć na realizację programu "Dostępność Plus" ponad 23 miliardy złotych. W ramach programu przewidziane są pieniądze zarówno na likwidację barier architektonicznych, jak też m.in. na specjalne kursy dla kierowców dla osób niepełnosprawnych, czy dofinansowanie na zakup skuterów umożliwiających poruszanie się - Jest to szeroki program prospołeczny, dedykowany przede wszystkim dla osób niepełnosprawnych, ale również osób starszych. Mieści się on w ramach pakietów programów społecznych, które rząd realizuje od początku swojej kadencji - podkreślała wicepremier. - W życiu i przestrzeni publicznej jest tak wiele barier, które są utrudnieniem dla normalnego funkcjonowania dla osób niepełnosprawnych, ale też osób starszych. Ten program ma niwelować te bariery.

Fot. Mateusz Niemczura

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A