Tarnwell - nowa inwestycja za 33 mln złotych
access_time 2019-02-26 15:19:00
Firma Tarnwell Sp. z o.o. otrzymała decyzję o wsparciu budowy, wydaną przez Krakowski Park Technologiczny Sp. z o.o. Inwestycja właśnie się rozpoczyna, a jej koszt wyniesie co najmniej 33 mln zł. Wydanie decyzji o wsparciu to kolejny z etapów procesu obsługi inwestora, który zakończył się w październiku ubiegłego roku sprzedażą nieruchomości Tarnowskiego Klastera Przemysłowego S.A. w Strefie Aktywności Gospodarczej „Mechaniczne”.

Tarnwell Polska jest nową spółką produkcyjną utworzoną przez Grupę Plastiwell International, producenta m.in. sprzętu sportowego i turystycznego, materiałów do budowy instalacji elektrycznych, czy części do małego i dużego AGD. W Tarnowie zbuduje ona nowy zakład produkcyjny wytwarzający części i akcesoria z tworzyw sztucznych.

Inwestycja była poprzedzona obsługą przedinwestycyjną prowadzoną przez Wydział Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miasta Tarnowa, we współpracy z Tarnowskim Klastrem Przemysłowym S.A.

Krakowski Park Technologiczny, który wcześniej zarządzał specjalną strefą ekonomiczną, obecnie przejął obowiązki zarządzania Polską Strefą Inwestycji na terenie województwa małopolskiego i powiatu jędrzejowskiego i wydaje decyzje o wsparciu dla inwestorów na tych obszarach.

Jak poinformował Krakowski Park Technologiczny, spółka wydała od początku tego roku siedem decyzji o wsparciu, a przedsiębiorcy zadeklarowali blisko 240 mln zł nakładów inwestycyjnych. Kolejne decyzje w ramach Polskiej Strefy Inwestycji są w przygotowaniu.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A