XXVII akcja honorowego krwiodawstwa
access_time 2019-02-21 03:13:00
Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Starostwie Powiatowym w Tarnowie informuje, że 28 lutego w godz. od 8:00 do 12:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Tarnowie, ul. Narutowicza 38, odbędzie się XXVII akcja honorowego krwiodawstwa.

Rejestracja jest przewidziana w godzinach od 8.00 do 11.00.

Oddając krew pomagamy osobom potrzebującym, które przechodzą niejednokrotnie ciężkie operacje w wyniku wypadku lub choroby. Dajmy przykład solidarności i ofiarności.

- W imieniu członków Klubu HDK przy Starostwie Powiatowym w Tarnowie zapraszam do oddania krwi osoby zdrowe w wieku od 18 do 65 lat - zachęca Jacek Hudyma, Wicestarosta Tarnowski, Prezes Klubu. - Nasza akcja poprzedza obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Powiatowe obchody tego święta zaczynają się już 1 marca, w piątek. Stąd podkreślamy związek naszej akcji z ideą Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych hasłem: „Krew za krew” - tłumaczy Jacek Hudyma. - Oddając honorowo krew, włączamy się w te obchody. 

W dniu poprzedzającym oddanie krwi nie należy spożywać alkoholu oraz tłustych posiłków. Prosimy też o zabranie ze sobą dowodu osobistego.

Honorowemu dawcy krwi przysługuje:
- zwolnienie od pracy w dniu oddania krwi,
- zwrot utraconego zarobku,
- posiłek regeneracyjny,
- prawo do bezpłatnego badania grupy krwi.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału. Potrzebna Krew - Twoja także!

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A