Tarnowianki pokonały Poznań bez straty seta
access_time 2019-02-18 07:25:00
W przedostatniej kolejce spotkań rundy zasadniczej rozgrywek o mistrzostwo I ligi piłki siatkowej kobiet, siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów podejmowały przed własną publicznością wicelidera ligowej tabeli, zespół Enea Energetyk Poznań. W pierwszej rundzie tarnowianki uległy siatkarkom z Poznania 3:1.

Mocno zmobilizowane tarnowianki świetnie rozpoczęły to spotkanie. Siatkarki z Poznania miały duży problem z przyjęciem i po serii dobrych zagrywek Klaudii Grzelak przegrywały już 7:2.  Po asie  Magdaleny Pytel i skutecznym ataku Magdaleny Szabò gospodynie prowadziły 10:3. Siatkarki Grupy Azoty kontrolowały przebieg gry. W drugiej części seta poznanianki odrobiły straty i przewaga gospodyń wynosiła już tylko 2 punkty (17:15). Po szybkiej reakcji trenera Michała Betlei, który wziął przerwę na żądanie, tarnowianki ponownie odskoczyły (21:16) i rozstrzygnęły tego seta na swoją korzyść 25:19.

Na początku drugiej części spotkania dominowały zawodniczki z Poznania. Prowadziły już 5:13. Od tego momentu tarnowianki zaczęły systematycznie odrabiać straty. Po skutecznych atakach i dobrej grze w obronie gospodynie doprowadziły do remisu. Od tej pory zespoły grały punkt za punkt. W końcówce seta po skutecznych atakach Joanny Sikorskiej i Pauliny Głaz zespół Grupy Azoty PWSZ prowadził 23:21. Poznanianki doprowadziły do remisu i o końcowym zwycięstwie zadecydowała gra na przewagi. Ostatecznie tarnowianki  zwyciężyły  w tym secie 27:25 i objęły prowadzenie w meczu 2:0.

Trzecią partię spotkania zawodniczki gości rozpoczęły od prowadzenia 5:1. Tarnowianki szybko odrobiły straty doprowadzając do remisu 11:11. Potem poznanianki uzyskały niewielką przewagę 13:17. W polu zagrywki świetnie spisywała się Magdalena Pytel i tarnowianki znów doprowadziły do remisu 18:18. Przy stanie 20:20 skutecznymi atakami popisała się Joanna Sikorska i było 23:20 dla gospodyń. Po błędzie w ataku Izabelli Rapacz tarnowianki wygrały tego seta 25:21 i całe spotkanie 3:0.

MVP meczu została wybrana Joanna Sikorska.

Ostatnie spotkanie rundy zasadniczej tarnowianki rozegrają w najbliższą sobotę w Szczyrku.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów – Enea Energetyk Poznań 3:0 (25:19, 27:25, 25:21)

Składy zespołów:
Azoty: Szabó, Pytel, Jurczyk, Sikorska, Bałdyga, Grzelak, Guzikiewicz (libero) oraz Głaz i Mazurek (libero)
Energetyk: Urbanowicz, Dreczka, Cembrzyńska, Pasznik, Świstek, Rapacz, Bohdanowicz (libero) oraz Zuzel, Oemalniuk i Muszyńska