WSB-NLU - Twoje Alma Mater
access_time 2019-01-25 16:09:00
Wiele osób, szczególnie młodych, planuje rozpocząć studia w wielkim mieście. Mogłoby się wydawać, że w takich metropoliach łatwiej jest znaleźć pracę czy mieszkanie a bogate życie kulturalno-rozrywkowe stanowi dodatkowy czynnik, w wielu przypadkach decydujący, o wyborze danej uczelni na swoje Alma Mater. Ale czy jest sens płacić ogromne w skali roku pieniądze za mieszkanie lub akademik, przejazdy czy samo „życie” aby poczuć się studentem?

Zwykła codzienność pisze różne scenariusze i niektórzy woleliby pójść na studia bliżej swojego miejsca zamieszkania. To często zapracowani, młodzi rodzice lub ci nieco starsi, którzy z różnych przyczyn nie zdążyli do tej pory zdobyć wykształcenia wyższego. To także często osoby z niepełnosprawnością ruchową.

Od grudnia ubiegłego roku Wydział Zamiejscowy Wyższej szkoły Biznesu – National Louis University
w Tarnowie zmienił adres, przenosząc się naprzeciwko Technikum mieszczącego się w Pałacu Sanguszków. Jak wielokrotnie podkreśla Rektor WSB-NLU dr Dariusz Woźniak „Synergia zachodząca między pokoleniem Z a uczelnią jest kwestią niezwykle istotną do prawidłowego funkcjonowania obydwu stron. Pierwsza uczy się od drugiej, natomiast druga jest efektem dążenia do doskonałości tej pierwszej”.

Każdego października na wszystkich uczelniach panuje „gorący” okres z wielu względów. Jednym
z nich jest raport wysyłany przez każdą jednostkę odnoszący się do ilości studentów przyjętych na pierwszy rok. W Wyższej Szkole Biznesu –National Louis University padł kolejny rekord dotyczący tego wskaźnika. „Pierwszoroczniaków” było ponad 850 osób. To ponad 17 procent więcej niż
w poprzednim roku. Ciekawy jest fakt obniżania się na Polskich uczelniach ilości studentów, natomiast WSB-NLU od roku 2015 ma ich coraz więcej.

"Niezwykle ważny jest dla nas Wydział Zamiejscowy w Tarnowie, gdzie możemy studiować w miejscu swojego zamieszkania i to na takim samym poziomie jak inni studenci w dużych ośrodkach akademickich np. w Krakowie. Cenię sobie szczególnie atmosferę i małe grupy zajęciowe, które pozwalają lepiej rozwiązywać zadania typu case study” – mówi Nerina studentka I roku studiów magisterskich na kierunku Zarządzanie. Należy dodać, że Nerina jest jednocześnie pracownikiem administracyjnym Wydziału Zamiejscowego w Tarnowie, co potwierdza fakt, że możliwe jest pogodzenie studiów w pracą.

Zajęcia prowadzone w modelu case study (studium przypadku) według badań są jedną z najbardziej efektywnych form nauczania. Pozwalają one zapamiętać do 31% więcej informacji niż przy zajęciach tradycyjnych. Mało kto wie, że WSB-NLU współpracuje z kilkoma, liczącymi się na rynku, firmami. Daje to możliwość studentom odbywania atrakcyjnych praktyk i stażów, a uczestnikom warsztatów poszerzenia swojej wiedzy i umiejętności. Firma Microsoft Polska jest partnerem WSB-NLU przy realizacji studiów podyplomowych z zakresu Programowania Aplikacji Biznesowych, natomiast firma iFun4all przy studiach z Informatyki na kierunku Game Developer. WSB-NLU jest również członkiem Oracle Academy.

W ofercie Wydziału Zamiejscowego WSB-NLU można znaleźć studia I i II stopnia na kierunku Zarzadzanie, studia inżynierskie na kierunku Informatyka oraz jednolite studia magisterskie nadające uprawnienia do wykonywania zawodu Psychologa (standardowe 5-letnia lub 3-letnie dla osób
z wykształceniem z zakresu nauk humanistycznych). Ciekawą ofertę stanowią również studia podyplomowe oraz kursy dokształcające.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A