„Tańczmy po miłości śmierć” - Michał Łanuszka z zespołem dadzą koncert piosenek Leonarda Cohena
access_time 2019-01-22 03:16:00
Muzyka Leonarda Cohena, czyli podróż przez świat męskich emocji... miłość, tęsknota, pożądanie, czułość, namiętność. Piosenki Mistrza w nowych polskich przekładach autorstwa Michała Kuźmińskiego zaśpiewa Michał Łanuszka 15 lutego o godz. 19.00 w Centrum Sztuki Mościce.

11 pięknie i po polsku zaaranżowanych wielkich przebojów Leonarda Cohena, które dawno nie były zaśpiewane tak poruszająco.

Podróż przez świat męskich emocji... Miłość, tęsknota, pożądanie, czułość, namiętność. Słowem: kwintesencja męskiego romantyzmu, który dziś jest towarem deficytowym - koncert Michała Łanuszki z piosenkami Leonarda Cohena w zupełnie nowych polskich przekładach autorstwa Michała Kuźmińskiego.

Rozpoczynając pracę nad tą płytą nie przypuszczałem nawet jak intensywna emocjonalnie będzie to dla mnie podróż. Nie przypuszczałem, jak głęboko w sobie będę musiał poszukiwać emocji, czasem bardzo mrocznych i bolesnych, by te piosenki wypełnić prawdą. Nie przypuszczałem też, jak wiele się dowiem o samym sobie i jak wiele się o sobie samym nauczę. Każda z tych cohenowskich historii powoli stawała się też moją historią. - tak o spotkaniu z twórczością Leonarda Cohena mówi Michał.

Wszystkie nowe tłumaczenia zostały w pełni zaakceptowane przez Mistrza Leonarda. Podczas koncertu usłyszymy zarówno te bardzo intymne piosenki, jak „Jestem twój/I’m Your Man" czy „Chelsea Hotel #2", jak i zrealizowane przy wsparciu kwartetu smyczkowego wielkie cohenowskie przeboje „Hallelujah", czy „Dla ciebie walc/Take this Walz".

Michałowi Łanuszce towarzyszyć będzie kwartet smyczkowy w składzie: Joanna Malinowska, Aldona Trybulec, Maria Czaplińska i Dominik Berniak.
 
Pięknie, nostalgicznie, nastrojowo. Ogromne brawa i wyrazy podziwu dla wykonawcy oraz wszystkich. 

Na tej muzyce nie każdy się pozna - i nie każdy powinien. Wspaniałe, odważne tłumaczenia, przecudna aranżacja i wykonanie. Perełka.

Piosenki Cohena w zaskakującym, świeżym i chwytającym za serce wykonaniu. Wokal Michała Łanuszki hipnotyzujący, świetna aranżacja instrumentalna. Tłumaczenie utworów zuchwałe, zaskakujące i pomysłowe.

Michał Łanuszka - obdarzony niezwykle ciepłym, niskim głosem wokalista, kompozytor i gitarzysta, absolwent krakowskiej PWST, a także lektor, dziennikarz i prezenter radiowy. Na swoim koncie ma 4 autorskie płyty: „Bieski Idiota” (2009), „A miało być tak pięknie” (2012), "Łanuszka/Cohen" (2014) i "Nieoczekiwanie" (2017) a także gościnny udział w projekcie „Świat wg Nohavicy” (złota płyta). Przez 7 lat był głosem RMF Classic, a obecnie jest głosem, który słyszycie codziennie w radiu i TV, choć niekoniecznie zdajecie sobie z tego sprawę. Szczęśliwy bywa i owszem – gdy ułoży ładną melodię, która później zamieni się piosenkę.

Michał Kuźmiński - pisarz, tekściarz,  publicysta, dziennikarz “Tygodnika Powszechnego”, współautor kryminałów „Sekret Kroke”, „Klątwa Konstantyna” oraz niesłychanie entuzjastycznie przyjętej przez czytelników i krytykę “Ślebody” (2015).

Centrum Sztuki Mościce
15 lutego 2019 r. godz. 19.00  Antresola 
Cena biletu: 40 zł (normalny), 35 zł (ulgowy)

Sprzedaż biletów: on-line: www.csm.tarnow.pl i Kasa CSM
ul. Traugutta 1, 33 - 101 Tarnów
tel. 14 633 46 04

Fot. Źródło CSM

Komentarze...