Trzymał psy w skandalicznych warunkach. Interwencja policji
access_time 2019-01-15 12:24:00
Tarnowscy policjanci otrzymali informację o trudnej sytuacji zwierząt w jednym z gospodarstw na terenie gminy Skrzyszów. Sprawą zajęli się dzielnicowi z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum.

Na wskazanej posesji zastali cztery, trzęsące się z zimna psy. Zwierzęta uwiązane były krótkimi łańcuchami do zrobionych ze starych płyt meblowych, prowizorycznych i nieocieplonych bud. Domem jednego z nich stał się niewielki otwór w budynku gospodarskim. Po posesji chodził też kot, bezskutecznie szukający na śniegu czegoś do jedzenia. Miski wystraszonych i wyglądających na wychudzone zwierząt wypełniał jedynie śnieg. Jak się okazało, zwierzęta nie posiadały też aktualnych szczepień. Mundurowi od razu ruszyli z pomocą, nakazując 59-letniemu właścicielowi nakarmić zwierzęta i przewiązać je na długie powrozy. O zastanej na miejscu sytuacji powiadomili również pracowników urzędu gminy, którzy zobowiązali się monitorować sytuację psów. Zwierzętom zapewniona miała zostać opieka weterynaryjna, a ich losem zainteresowali się pracownicy towarzystwa ochrony nad zwierzętami. Wiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie psy trafią w lepsze ręce.

Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara trzech lat pozbawienia wolności. W przypadkach traktowania ich ze szczególnym okrucieństwem, nawet do pięciu lat.

Komentarze...