Alchemia kolorów. Malarstwo Romana Fleszara w „Piwnicy Pod Trójką"
access_time 2019-01-15 11:29:00
Esencjonalne, sensualne, pełne transowej energii i malarskiego rozmachu płótna Romana Fleszara, niemal eksplodują bogactwem wysmakowanych barw, układających się w zupełnie unikalne konfiguracje. Jego najnowszą wystawę można już oglądać w muzealnej galerii „Piwnica Pod Trójką".

Niezwykła wrażliwość na kolor, ogromny potencjał synestezyjny i niepowtarzalność malarskiego gestu stanowią o oryginalności malarstwa Romana Fleszara. Artysta stworzył własny, wyjątkowy styl, opierając się głównie na malarstwie metaforycznym. To sztuka wizyjna, nasycona treścią, światłem i kojącą energią.

Roman Fleszar urodził się 12 lipca 1966 r. w Tarnowie. Studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu i Akademii Goetz-Daderian w Paryżu. Dyplom z malarstwa otrzymał w 1992 r.w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. W 2016 r. uzyskał stopień doktora na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Na co dzień wykłada w Instytucie Sztuki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie.

Uprawia malarstwo sztalugowe, rysunek, pastel oraz realizacje sakralne. Debiutował w 1985 r. wystawą w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Tarnowie. Ma za sobą wiele wystaw w Polsce i za granicą (m.in. we Francji, Belgii czy USA).

Wystawa czynna będzie do 3 lutego.

Fot. Mateusz Niemczura

Komentarze...