Wysokie zwycięstwo szczypiornistów MKS PM MPEC Tarnów
access_time 2019-01-14 15:33:00
W niedzielę juniorzy MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów podejmowali przed własną publicznością zespół MOSiR Bochnia.

Tarnowscy piłkarze ręczni dominowali od pierwszych minut spotkania. Po dobrej grze w obronie i skutecznej w ataku systematycznie powiększali swoją przewagę. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 21:8. Podobnie wyglądała druga część spotkanie. Tarnowianie nie odpuścili ani na moment i ostatecznie zdecydowanie pokonali szczypiornistów z Bochni 38:20.

Podopieczni trenera Bartosza Bommersbacha już po zwycięstwie w środę w Bieczu z zespołem UKS Wiertmet Libusza zapewnili sobie tytuł mistrzów Małopolski i prawo gry w rozgrywkach centralnych.

W turnieju 1/16 finału Mistrzostw Polski, MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów zagra w dniach 1-3 lutego w Mielcu. Oprócz najlepszej drużyny Podkarpacia, miejscowej Stali, rywalami tarnowian będą w tych zawodach: TS Siemiatycze (drugi zespół ligi podlaskiej) oraz UKS Nike Ciechanów (druga drużyna ligi warszawsko-mazowieckiej).

MKS MPEC Tarnów – MOSiR Bochnia 38:20 (21:8)

MKS PM MPEC: Wicherek Andrzej 7, Grzesik Maksymilian 5, Sanek Konrad 5, Wojdan Mateusz 4, Klamrzyński Oskar 3, Kuta Jakub 3, Mróz Igor 3, Mądel Przemysław 2, Porębski Szymon 2, Kwarciński Patryk 1, Mądel Filip 1, Basierak Jakub 1, Porębski Mateusz 1