Groźny wirus w tarnowskim szpitalu
access_time 2019-01-11 14:17:00
W szpitalu św. Łukasza w Tarnowie odnotowano cztery przypadki zachorowania na odmianę wirusa AH1N1. Jedna z osób zaraziła trzy pozostałe. Wprowadzono ograniczenia odwiedzin.

Czworo pacjentów to osoby starsze, które trafiły do szpitala z objawami zapalenia płuc. Dzięki szybkiej i dokładnej diagnostyce okazało się, że zostały zaatakowane również przez odmianę wirusa grupy AH1N1. Jak nam powiedział rzecznik prasowy szpitala, Damian Mika, chorzy zostali odizolowani i objęci specjalistyczną opieką i leczeniem. Ich stan od wczoraj uległ poprawie. Na oddziale wprowadzono także ograniczenia odwiedzin chorych. Nie można odwiedzać pacjentów większymi grupami. Całkowitym zakazem wstępu objęto dzieci. O przypadkach zachorowań zostały poinformowane wszystkie szpitale w okolicy, pogotowie oraz Narodowy Fundusz Zdrowia.

Szpital informuje, że najprostszym sposobem na uniknięcie grypy jest przestrzeganie zasad higieny, zwłaszcza mycie rąk oraz szczepienie przeciwko grypie. Należy też unikać dużych skupisk ludzkich.

Komentarze...