Daniel Dutka przeszedł do Stali Mielec
access_time 2019-01-11 06:03:00
Daniel Dutka nie zagra w zespole trenera Ryszarda Tabora w rozpoczynającej się 26 stycznia rundzie rewanżowej I ligi grupy C. Tym samym kończy się jego ośmioletnia przygoda z SPR PWSZ Tarnów. 27-letni rozgrywający właśnie został zawodnikiem występującej w najwyższej klasie rozgrywkowej, Stali Mielec.

Daniel Dutka jest wychowankiem MKS Pałac Młodzieży Tarnów, z którym w 2007 roku - pod okiem trenera Ryszarda Skutnika - zdobył tytuł najlepszej w kraju drużyny w kategorii młodzików.

Dutka pełnił kluczową rolę w zespole SPR PWSZ, w którym grał od 2011 roku. Od początku imponował skutecznością. W sezonie 2012/2013 wywalczył awans z II ligi do I ligi, a w sezonie 2017/2018 zdobył z zespołem mistrzostwo I ligi. Na parkietach I ligi był liderem na swojej pozycji, lewego rozgrywającego, choć doskonale radził sobie również jako środkowy rozgrywający.

W tym sezonie Daniel Dutka rozegrał 11 spotkań, zdobywając 93 bramki, będąc na czele klasyfikacji strzelców po I rundzie rozgrywek. Znakomita runda zawodnika została zauważona przez mielecki klub i od teraz, Dutka będzie zdobywał bramki na parkietach PGNiG Superligi. W SPR Stal Mielec zastąpi Chorwata Rudolfa Cuzicia, który rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron.

Komentarze...