Kursy zawodowe na Przedgórzu
access_time 2019-01-11 04:26:00
Szansa na zdobycie kwalifikacji poszukiwanych na rynku pracy. Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Kwartet na Przedgórzu” organizuje bezpłatne kursy zawodowe dla niepracujących mieszkańców gmin: Borzęcin, Brzesko, Dębno i Radłów. To świetny sposób na uzyskanie zawodów deficytowych, czyli takich, w których w najbliższym czasie nie powinno być trudności ze znalezieniem zatrudnienia.

Ze zaktualizowanej listy zawodów deficytowych wybrano te, na które zapotrzebowanie pracodawców powinno być duże, a liczba pracowników chętnych do podjęcia zatrudnienia i mających odpowiednie kwalifikacje – niewielka. Podczas szkoleń można będzie zatem uzyskać kompetencje niezbędne do zatrudnienia w charakterze: operatora wózka widłowego, spawacza, barmana lub osoby zajmującej się obsługą kas fiskalnych z fakturowaniem. Aby zwiększyć atrakcyjność szkoleń organizatorzy zadbali o to, by uczestnicy projektu prócz konkretnych umiejętności zdobyli też dokumenty potwierdzające kwalifikacje, które będą uznawane na zagranicznych rykach pracy. Dlatego uprawnienia do wykonywania prac spawalniczych będą wydawane na podstawie książeczki spawacza ważnej na terenie Unii Europejskiej oraz Certyfikatu Spawalniczego dostępnego w wersji polsko-angielskiej lub polsko-niemieckiej. Kwalifikacje do prowadzenia wózka potwierdzi świadectwo UDT, ukończenie kursu obsługi kas zwieńczy wydanie certyfikatu CTI, podobnie dokumenty będą otrzymywali także barmani. Jeszcze nie wiadomo, w jakich terminach będą się odbywać szkolenia. Decyzja w tej sprawie zapadnie po zakończeniu kwalifikacji, która właśnie się rozpoczęła. Aby się zakwalifikować na szkolenie należy przesłać zgłoszenie na adres biuroprzedgorze@gmail.com  lub też zatelefonować pod numer 14 684 66 666. Biuro LDG  w Warysiu, można też odwiedzać osobiście.        

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19.2  „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego, kierowanego przez społeczność„ w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.  

Komentarze...