Przegrana koszykarzy MUKS-u 1811 Unii Tarnów
access_time 2019-01-07 15:08:00
W ramach rozgrywek o mistrzostwo II ligi koszykówki mężczyzn drużyna MUKS 1811 Unia Tarnów podejmowała w derbowym pojedynku, w hali sportowej imienia Shihana Wiesława Gwizda, zespół TS Wisła Kraków. W pierwszej rundzie rozgrywek koszykarze MUKS-u ulegli gościom z Krakowa 66:94.

Tarnowianie bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie. W pierwszych minutach meczu prowadzili 5:0. W dalszej części kwarty kontrolowali przebieg gry i ostatecznie wygrali ją 19:14. Druga część spotkania to początek bardzo słabej gry gospodarzy. Po czterech celnych „trójkach” Wojciechowskiego goście z Krakowa objęli prowadzenie i systematycznie powiększali przewagę. Tarnowianie przez pierwsze pięć minut kwarty nie zdobyli żadnego punktu. Koszykarze Wisły wygrali tę partię meczu 8:33. W kolejnych kwartach także dominowali goście. Słaba gra w obronie i brak skuteczności gospodarzy przełożyła się na wygraną koszykarzy Wisły 10:24 i 25:30. Całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości z Krakowa 62:101.

Kolejny mecz tarnowianie rozegrają w Tarnowskich Górach z tamtejszym KKS-em.

MUKS 1811 Unia Tarnów – TS Wisła Kraków 62:101 (19:14, 8:33, 10:24, 25:30)

Punkty dla MUKS-u: Bryzek 14, Sulowski 11, Jewuła 9, Kasperzec 8, Piska 6, Palmowski 4, Szewczyk 3, Niemczura 3, Zaczkiewicz 2, Wardziński 2