Udany rewanż tarnowskich siatkarek
access_time 2019-01-07 07:45:00
W meczu osiemnastej kolejki rozgrywek o mistrzostwo I ligi piłki siatkowej kobiet siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów zmierzyły się w Mielcu z tamtejszą Szóstką. W pierwszej rundzie to podopieczne trenera Romana Murdzy cieszyły się ze zwycięstwa nad tarnowiankami 3:2.

W spotkaniu rewanżowym gospodynie stawiły opór tylko w pierwszym secie. Losy tej części spotkania ważyły się do samego końca, przez większą część na tablicy widniał wynik remisowy.  Ostatecznie tarnowianki wygrały 24:26. W dwóch kolejnych setach dominował zespół gości.  Dobre przyjęcie i skuteczne ataki siatkarek Grupy Azoty przełożyły się na gładkie zwycięstwo w tych partiach 15:25 i 19:25.  Całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem Grupy Azoty PWSZ Tarnów 0:3.

Po tym meczu tarnowianki z dorobkiem 39 punktów zajmują 3 miejsce w ligowej tabeli tracąc 5 punktów do lidera z Poznania. Kolejny mecz rozegrają przed własną publicznością 12 stycznia o godzinie 18.00 z zespołem Uni Opole.

Szóstka Mielec – Grupa Azoty PWSZ Tarnów 0:3 (24:26, 15:25, 19:25)