Pożegnali stary rok na sportowo
access_time 2018-12-31 07:39:00
Już po raz piąty amatorzy biegania stanęli na starcie Biegu Sylwestrowego zorganizowanego przez PTG Sokół Świat Pracy oraz Zespół Szkół Ekonomiczno -Ogrodniczych w Tarnowie.

Bieg Sylwestrowy jest imprezą łącząca sportową rywalizację z atmosferą sylwestrowej zabawy. W sportowym zakończeniu roku wzięło udział ponad 250 biegaczy, którzy rywalizowali na dystansach 5 i 10 km oraz w marszu Nordic Walking. Na mecie na wszystkich uczestników czekały okolicznościowe medale.

Zwycięzcą Biegu Głównego w kategorii mężczyzn został Piotr Kobylarz (Rzeszowskie Gazele i Gepardy), na drugim stopniu podium uplasował się Tomasz Koczwara (Radomyśl Wielki), a trzecie miejsce zajął Grzegorz Czyż (Grupa Azoty – Automatyka Tarnów). Wśród pań najszybciej dystans 10 kilometrów pokonała Patrycja Świerczek z Jadownik, drugie miejsce zajęła Katarzyna Zych (Bonnie&Clyde), a na trzecim stopniu podium uplasowała się Sara Drwal (MLUKS Tarnów).

W biegu na dystansie 5 km zwyciężył Piotr Moździerz (LKS Burzyn), drugie miejsce zajął Wojciech Wiśniowski z Tarnowa, a trzecie Marcin Łata (Tarnów). Wśród pań na najwyższym stopniu podium stanęła Małgorzata Wałęga-Rostek (Ultramęki), drugie miejsce zajęła Aneta Cieśla (Czarne Gryfy), a trzecie Justyna Długoń (Gang Ścigaczy).

W Nordic Walking zwyciężył Michał Florek (Wojsko Polskie) z Krakowa, drugie miejsce zajął Krzysztof Mazur (Ekipa z Tarnowa), a trzecie Jacek Guzek (Nowy Tomyśl). Wśród pań pierwsze miejsce zajęła Agnieszka Wojnarowska z Tarnowa, drugie miejsce Alicja Jarosz (Tarnów), a trzecie miejsce przypadło w udziale Cecylii Skowron (do6ciu).