Przez długi dewelopera 11 rodzinom grozi komornik. Przegląd prasy
access_time 2018-12-19 09:03:00
11 rodzin, które kupiły mieszkania w bloku przy ul. Stromej w Koszycach Wielkich, może je stracić i zostać z ogromnymi kredytami do spłacenia. Powód? Deweloper nie przepisał na nich prawa własności do lokali, a na dodatek popadł w długi, które obciążyły blok... Zapraszamy na przegląd prasy.

W najnowszym wydaniu Gazety Krakowskiej możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Lokatorzy zadłużonego bloku wciąż czekają na werdykt sądu

Nie było happy endu podczas poniedziałkowego posiedzenia sądu w sprawie zadłużonego przez dewelopera bloku w Koszycach Wielkich. Po wysłuchaniu pełnomocnika mieszkańców i prokuratora, przewodniczący składu odroczył ogłoszenie wyroku do 28 grudnia. To dla żyjących w ciągłym stresie lokatorów oznacza święta pełne nerwów i obaw o swój los. Była to już druga rozprawa o przeniesienie praw własności do zakupionych przez 11 rodzin mieszkań w bloku w Koszycach Wielkich. Lokatorzy we wrześniu ubiegłego roku wystąpili w tej sprawie do sądu z pozwem zbiorowym. Powód? Deweloper, któremu zapłacili za mieszkania, wbrew zawartej umowie, uparcie uchylał się od dopełnienia formalności. W tym czasie narobił długów i zamieszkany blok został zajęty na poczet ich spłaty. 

  • Szkoła średnia zniknie z Radłowa. Powód? Uczniów jest za mało

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tadeusza Kościuszki w Radłowie przechodzi do historii. Rada powiatu zdecydowała o rozpoczęciu procedury wygaszania placówki. Był to nomen omen 13. punkt wczorajszej sesji.


Z kolei w dzisiejszym wydaniu Tygodnika Temi możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Smaczny karp to karp… z tlenem

Można się spodziewać, że w przyszłych latach coraz trudniej będzie kupić żywego karpia z wody. Na skutek akcji prowadzonych przez organizacje zajmujące się prawami zwierząt niektóre duże sieci handlowe już w tym roku zrezygnowały z takiej oferty. W zamian proponują odpowiednio przygotowane filety i patroszone tusze. W Tarnowie wciąż jednak nie będzie kłopotów z nabyciem karpia prosto z wody, ale - jak co roku - tego typu sprzedaży przyglądnie się inspekcja weterynaryjna.

  • Moździerze dla „terytorialsów”

W ubiegłym tygodniu podpisana została umowa między Ministerstwem Obrony Narodowej, a Zakładami Mechanicznymi w Tarnowie na dostawę 780 lekkich moździerzy piechoty LMP‑2017 kalibru 60 mm, przeznaczonych dla Wojsk Obrony Terytorialnej i Wojsk Lądowych. Wartość tego kontraktu opiewa na kwotę blisko 32 milionów złotych i kierownictwo ZM nie kryje satysfakcji z tak intratnego zamówienia…

  • Kto beczy w bernardyńskiej szopce?

W takich miejscach na ogół panuje cisza sprzyjająca modlitwie i osobistej refleksji, ale nie tutaj, gdzie gipsowych figurek jest niewiele, a mieszkańcy zagrody nie mogą ustać w miejscu, drepczą, ryczą, beczą i gdaczą. Trudno już sobie wyobrazić święta Bożego Narodzenia w Tarnowie bez żywej szopki. 25 grudnia przyklasztorny ogród ojców Bernardynów ponownie zamieni się w tarnowskie Betlejem.

Fot. Paweł Chwał/GK

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A