Lider za mocny dla tarnowianek
access_time 2018-12-17 08:15:00
W jedenastej kolejce spotkań o mistrzostwo II ligi koszykówki kobiet zespół MKS PM "Be ComplEat" Tarnów podejmował przed własna publicznością drużynę AZS Politechnika Szkoła Gortata Kraków.

Zespół z Krakowa nie przegrał do tej pory żadnego spotkania w ligowych rozgrywkach. Krakowianki rozpoczęły ten mecz od prowadzenia 0:7. Gospodynie systematycznie odrabiały straty i pierwsza kwarta zakończyła się nieznaczną wygraną AZS-u 19:20. Druga część spotkania była bardzo wyrównana, jednak minimalnie lepiej zaprezentował się zespół gości, który wygrał ją 20:24. Trzecia odsłona meczu to zdecydowanie najsłabsza część w wykonaniu tarnowianek. Zawiodła skuteczność co przełożyło się na wynik 4:14. Tarnowianki odbudowały się w ostatniej kwarcie i zakończyły tę partię meczu remisem 12:12. Całe spotkanie wygrały jednak koszykarki AZS Politechnika Szkoła Gortata Kraków 56:69.

Kolejny mecz zawodniczki PM "Be ComplEat" Tarnów rozegrają przed własną publicznością w najbliższą sobotę 22 grudnia o godz. 16.00 z zespołem Contimax MOSiR Bochnia.

MKS PM "Be ComplEat" Tarnów - AZS Politechnika Szkoła Gortata Kraków 56:69 (20:19, 20:24, 4:14, 12:12)

MKS PM: Paulina Liszka 13 (2x3), Kinga Wilk 11 (1x3), Natalia Malaga 10, Oliwia Węglarz 7 (1x3), Michalina Gołębiowska  5 (1x3), Debora Sajdak 4, Magdalena Maksymowicz 3, Magdalena Kuraś 2, Sylwia Siedlik 1, Martyna Kolbusz, Julia Węglarz