Koncert "Krzywy Klich"
access_time 2018-12-11 16:00:00
Gitarowe spotkanie dwóch muzycznych osobowości - Andrzeja Krzywego (De Mono) i Wojtka Klicha. W programie: znane i lubiane piosenki Andrzeja i Wojtka. Zagrane i wyśpiewane na dwóch gitarach akustycznych w klimacie luźnego muzycznego spotkania. Koncert odbędzie się 12 grudnia o godz. 19.00 w Centrum Sztuki Mościce.

Andrzej Krzywy
Swoją muzyczną przygodę rozpoczął, aby przypodobać się dziewczynom. Po dwóch latach gry na mandolinie na zawsze pożegnał się z tym instrumentem i rozpoczął grę na gitarze. Grał na ulicach, od warszawskiej Starówki po Zakopane i Świnoujście. Na festiwalu studenckim Fama poznał chłopaków z reggae’owego zespołu Daab i w 1984 roku zostałem członkiem zespołu, najpierw jako gitarzysta a później jako wokalista. I tak zaczęła się prawdziwa przygoda z muzyką. Na dobre i złe. Setki koncertów, zjeżdżona cała Polska. W 1987 związał się z De Mono, w którym śpiewa przez cały czas. Grał w wielu projektach z różnymi kapelami, wokalistami, choćby z Kayah i K. Stankiewicz, Mafią, Roan, Golden Life, Wojtkiem Pilichowskim, Skaldami. Brał udział w wielu projektach charytatywnych dla fundacji Polsat, TVN, Jolanty Kwaśniewskiej na rzecz chorych dzieci, w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. 
 
Wojciech Klich 
Jest najciekawszym tarnowskim muzykiem, jedną z najbardziej malowniczych osobowości muzycznych na polskiej scenie, współautorem cyklicznych imprez jakie odbywają się w Tarnowie od 1994 r.
Wojtek współpracował z wieloma muzykami, do najbardziej znanych należą: Tadeusz Nalepa, Wojtek Waglewski, Sławek Wierzcholski, Jerzy Styczyński, Adam Otręba, Jan Borysewicz, Janusz Panasewicz, Martyna Jakubowicz, Grzegorz Markowski, Dariusz Kozakiewicz, Robert Gawliński, Kasia Kowalska, Ryszard Sygitowicz, Tadziu Pocieszyński, Jan „Kyks" Skrzek, TITUS, Marek Piekarczyk. Autor tekstów i  muzyki również dla Małgorzaty Ostrowskiej. Jest organizatorem wielu cyklicznych imprez jak: Zaduszki Dżemowe, Wydmuszki Rockowe, Wianuszki i  oczywiście Rockowe Opłateczki w aranżach bluesowo rockowych.
Koncertował w USA i Kanadzie m.in. z: Russell Marsland, Carlos Johnson, Charlie Love. Laureat „Zaczarowany Świat Harmonijki" Poznań 1988. Uczestnik kultowego koncertu „List do R." Spodek Katowice 1995. Założyciel swojej Bardzo Orkiestry, z którą nagrał płytę „Przed Drugą" 1999 (singiel radiowy „Wiosenna Poezja").
 
Centrum Sztuki Mościce
12 grudnia 2018 r. godz. 19.00 Antresola
Ceny biletów: 30 zł normalny, 25 zł ulgowy

Sprzedaż biletów: on-line: www.csm.tarnow i Kasa CSM
ul. Traugutta 1, 33 - 101 Tarnów
tel. 14 633 46 04

UWAGA!

Dzięki uprzejmości Centrum Sztuki Mościce, mamy dla Was dwa dwuosobowe zaproszenia na koncert Krzywy Klich. Zgłaszajcie się w komentarzach pod postem konkursowym. Macie czas do środy 12 grudnia, do godziny 14:00.

Zwycięzcy konkursu zostaną poinformowani o wygranej w wiadomości prywatnej na Facebook.

Powodzenia!

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A