Inwestycje w dostęp do szybkiego Internetu
access_time 2018-10-31 15:30:00
O powszechnym dostępnie do szybkiego i bezpiecznego Internetu mówił w Tarnowie Minister Cyfryzacji Marek Zagórski, który przyjechał na zaproszenie kandydata na Prezydenta Miasta Kazimierza Koprowskiego. W ramach wyrównania szans edukacyjnych w najbliższych miesiącach dostęp do szerokopasmowej zyskają te szkoły w regionie tarnowskim, które jeszcze nie mają możliwości korzystania z cyfrowych narzędzi oraz zlikwidowane zostaną tzw. białe plamy. Wartość inwestycji w Tarnowie i powiecie to około 60 mln zł.

- Dzisiaj Internet w wielu dziedzinach jest języczkiem u wagi. Od niego zależy rozwój gospodarczy. Startupy, powstawanie nowych firm i terenów inwestycyjnych czy praca na odległość to wszystko nie jest możliwe bez dostępu do szybkiego Internetu – mówił Kazimierz Koprowski.Jeśli Tarnów ma się rozwijać, ma tętnić życiem to oprócz autostrady drogowej musi mieć także autostradę cyfrową. Liczymy w tym względzie na pomoc resortu cyfryzacji.

Minister Marek Zagórski stwierdził, że rząd ma świadomość, iż bez możliwości korzystania z nowoczesnym cyfrowych narzędzi w średniej wielkości miastach nie będzie takiego komfortu życia jak w wielkich metropoliach. Stąd w ramach realizacji polityki zrównoważonego rozwoju tak duże nakłady na przyłącza do szybkiej sieci w mniejszych ośrodkach. - Ludzie w Tarnowie muszą mieć poczucie, że żyją w nowoczesnym mieście – powiedział minister. – Inwestycji w rozbudowę infrastruktury komunikacyjnej gołym okiem nie widać, ale są ogromnie ważne i opłacalne w dłuższej perspektywie. Przyniosą realne oszczędności dla państwa i obywateli. Na  podnoszenie poziomu kompetencji cyfrowych takie miasta jak Tarnów będą mogły liczyć w najbliższych latach na spore państwowe wsparcie.

 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A