Dwa dni międzynarodowych dyskusji medycznych w PWSZ w Tarnowie
access_time 2018-10-25 09:40:00
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie zaprasza do udziału w II Międzynarodowej Konferencji Naukowej pod hasłem „Człowiek w zdrowiu i chorobie – promocja zdrowia, pielęgnowanie i rehabilitacja”. Impreza organizowana przez Instytut Ochrony Zdrowia PWSZ odbędzie się w dniach 26-27 października 2018 roku. Pierwsza, międzynarodowa edycja Konferencji, która odbyła się w 2016 r., stała na bardzo wysokim poziomie i spotkała się z dużym zainteresowaniem środowiska medycznego. Wcześniejsze cztery edycje (2008, 2010, 2012, 2014) miały zasięg ogólnopolski.

Bez względu na to, jak bardzo zmienia się świat, zdrowie człowieka pozostaje jedną z najwyższych wartości. Stanowi ono centrum zainteresowania lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów i nauczycieli wychowania fizycznego. 

W każdej z tych profesji nadrzędnym celem jest dbałość o jakość życia oraz dążenie do wypracowania u pacjentów i podopiecznych przekonania o tym, że ich stan psychofizyczny w dużej mierze zależy od nich samych.

Profesjonalizm w pracy zawodowej wymaga od nas (przedstawicieli wymienionych zawodów) ciągłego rozwoju, twórczych poszukiwań, dyskusji i doskonalenia umiejętności praktycznych. Najlepszą ku temu okazją są spotkania naukowe. Mamy nadzieję, że dwudniowe spotkanie w murach naszej Uczelni umożliwi Państwu wymianę myśli, nawiązanie nowych kontaktów i rozpoczęcie kolejnych projektów badawczych w międzyośrodkowych zespołach – mówi prof. dr hab. med. Jacek A. Pietrzyk, Przewodniczący Komitetu Naukowego Konferencji.

Skalę przedsięwzięcia najlepiej oddaje liczba zaproszonych prelegentów i niezwykle szerokie spektrum poruszanych tematów. Organizatorzy zaplanowali bowiem ponad sto wystąpień, wykładów, prezentacji, dyskusji i pokazów. 

Wśród nich odnaleźć można bardzo ciekawie zapowiadające się sesje tematyczne, poświęcone m.in. „edukacji prozdrowotnej w trosce o jakość życia pacjenta, „wsparciu osób z obniżoną sprawnością w dążeniu do niezależności życiowej”, „pielęgnowaniu i rehabilitacji w chorobach wieku rozwojowego”, czy różnym aspektom aktywności fizycznej. 

Program konferencji poniżej w PDF.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A