„Kochałem tak jak ty zapewne” - Salon Poezji
access_time 2018-10-25 06:19:00
W ramach październikowego Salonu Poezji, w niedzielę, 28 października o godz. 11 na Scenie Underground tarnowskiego teatru zaprezentowane zostaną wiersze poetów walczącej Warszawy: Tadeusza Gajcego i Zdzisława Stroińskiego.

Przez niektórych nazywani poeci ci nazywani są „późnymi wnukami” Juliusza Słowackiego. Złączeni wspólną ideą czynnej walki z okupantem i wiarą w moc poetyckiego słowa, może właśnie oni najpełniej zrealizowali przesłanie autora „Rozmowy z piramidami” – Cierp, a pracuj i bądź dzielny,/ Bo twój naród nieśmiertelny.

W długim szeregu tych, którzy oddali życie za wolność i niepodległość ojczyzny na wdzięczną pamięć zasłużyli również oni, o których Czesław Miłosz w „Traktacie poetyckim” napisał - Gajcy, Stroiński, byli podniesieni/ W czerwone niebo na tarczy eksplozji.

Organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tarnowie, Październikowy Salon Poezji Tadeusza Gajcego i Zdzisława Stroińskiego „Kochałem tak jak ty zapewne” jest tej wdzięcznej pamięci wyrazem. Wiersze czytać będą aktorzy tarnowskiego teatru: Matylda Baczyńska i Ireneusz Pastuszak, a oprawę muzyczną zapewni akordeonista Wiesław Ochwat.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A