"Climax" w Millennium Studio
access_time 2018-10-26 04:43:00
5 listopada w Kinie Millennium będzie można zobaczyć film "Climax" - hipnotyczny, odurzający, pulsujący energią i muzyką lat 90-tych film Gaspara Noé, który zostanie pokazany na jednorazowym seansie w ramach cyklu Millennium Studio. Początek o godz. 20.30.

"CLIMAX"

Tytuł oryginalny: Climax

Reżyser: Gaspar Noé

Występują: Sofia Boutella, Romain Guillermic, Souheila Yacoub

Kraj produkcji: Francja

Rok produkcji: 2018

Data premiery: 19 października 2018

Język oryginalny: francuski, angielski

Gatunek: dramat, thriller

Czas trwania: 95 min.

 

ZATAŃCZ. OSZALEJ. PRZEŻYJ.

„Climax” to hipnotyczny, odurzający, pulsujący energią i muzyką lat 90-tych film Gaspara Noé. Najnowsze dzieło reżysera „Love” „Nieodwracalne” i „Wkraczając w pustkę” stało się sensacją ostatniego festiwalu w Cannes, gdzie okrzyknięto je szatańską wersją „Step Up”.

Inspirowana autentycznymi wydarzeniami opowieść o grupie tancerzy, którzy w pewną zimową noc spotykają się w opuszczonej szkole na odludziu. Taneczna próba w rytm przebojów Daft Punk, Aphex Twin i Soft Cell szybko zamienia się w pełną seksualnego napięcia imprezę. Gdy wychodzi na jaw, że domowej roboty sangrię ktoś doprawił narkotykami, dzika zabawa w zamkniętym budynku przeradza się w ekstremalny, psychodeliczny trip.

Na planie swojego najnowszego projektu reżyser sam stanął za kamerą, a do choreograficznych fajerwerków zatrudnił profesjonalnych tancerzy. W obsadzie znalazła się Sofia Boutella, tancerka i aktorka („Atomic Blonde”), a także francuski DJ Kiddy Smile. Na ścieżkę dźwiękową do „Climaxu”, obok przebojów elektro z lat 90-tych, trafił również – skomponowany specjalnie na potrzeby filmu – utwór „Sangria” Thomasa Bangaltera z Daft Punk.

Gaspar Noé w wizualnie porywający sposób pokazuje, do czego zdolni są ludzie, gdy zbiorowo puszczają im hamulce i budzą się wewnętrzne demony. Wybierz się na najbardziej szaloną imprezę tej jesieni, zanurz w tanecznym piekle – i spróbuj przeżyć „Climax”.

KINO MILLENNIUM: 5 XI 2018

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A