Mielecka Szóstka wygrywa w Tarnowie
access_time 2018-10-22 04:39:00
W piątej kolejce spotkań o mistrzostwo I ligi piłki siatkowej kobiet siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów podejmowały we własnej hali zespół Szóstki Mielec.

Tarnowianki bardzo dobrze rozpoczęły to spotkanie. Gładko wygrały pierwsze dwa sety 25:15 i 25:14. Wydawało się, że wygranie trzeciej partii, a tym samym całego meczu to tylko formalność. Losy spotkania odwróciły się jednak w trzecim secie, w którym tarnowianki musiały uznać wyższość siatkarek z Mielca ulegając 17:25. W czwartej części gra była niezwykle wyrównana. W końcówce tej partii siatkarki Grupy Azoty miały kilka piłek meczowych jednak lepsze okazały się mielczanki, które rozstrzygnęły tę część spotkania na swoja korzyść 28:30 i doprowadziły do remisu w całym meczu 2:2. W decydującym secie lepsze były siatkarki Szóstki Mielec, które wygrały go 13:15 i całe spotkanie 2:3.

Siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów z dorobkiem 9 punktów zajmują 7 miejsce w ligowej tabeli. Kolejne spotkanie rozegrają na wyjeździe z zespołem Unii Opole.