Bez kolejki do specjalisty w CZT
access_time 2018-10-22 03:27:00
Poradnie specjalistyczne i placówki diagnostyczne coraz częściej rejestrują chorych na przyszły rok. Kiedy pacjenci nie chcą płacić za wizyty komercyjne, decydują się na korzystanie ze świadczeń poza miejscem zamieszkania - w placówkach, gdzie kolejki są najkrótsze. Sprawdziliśmy, do jakich specjalistów można się dostać najszybciej w Centrum Zdrowia Tuchów.
Właściwie z dnia na dzień chorzy mogą się rejestrować do Poradni Chirurgii Ogólnej oraz do Poradni Otolaryngologicznej i Poradni Otolaryngologicznej dla dzieci. - Około tydzień czekamy na wizytę u dermatologa i u chirurga onkologa – wylicza szefowa Zespołu Przychodni Centrum Zdrowia Tuchów Magdalena Gębica. Dwa tygodnie wynosi czas oczekiwania na poradę stomatologa. Nie dotyczy to przypadków pilnych, w których pacjenci są przyjmowani od ręki. W sytuacji, kiedy w większych ośrodkach trudno znaleźć tegoroczne terminy na realizację diagnostyki  tomografii komputerowej, w Tuchowie czas oczekiwania na takie świadczenia wynosi około miesiąca. Podobny jest czas od rejestracji do przyjęcia w Poradni Leczenia Bólu CZT.  Niewiele ponad miesiąc na przyjęcie oczekują chorzy ze skierowaniem do chirurga naczyniowego.  W poradniach innych specjalności czas oczekiwania na wizytę jest na ogół dłuższy.    
 
Dodajmy, że Centrum Zdrowia Tuchów prowadzi w sumie ponad 30 poradni specjalistycznych, których świadczenia są refundowane przez NFZ.  W ramach najpopularniejszych specjaliści przyjmują także w innych miejscowościach powiatu tarnowskiego. W Ciężkowicach funkcjonuje Poradnia Ginekologiczno-Położnicza. Ginekolodzy przyjmują też w Dąbrowie Tarnowskiej i Wierzchosławicach. Z wizyty u stomatologa można natomiast – prócz Tuchowa - korzystać także w: Jastrzębi, Bruśniku, Siemiechowie, Wierzchosławicach i Ciężkowicach.
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A