Dobry występ tarnowian w Final ROK CUP 2018
access_time 2018-10-16 09:16:00
W dniach 10-13 października na włoskim torze South Garda Karting w Lonato odbyły się Mistrzostwa Świata serii Rok, czyli International Final ROK CUP 2018, na których Kacper Szczurek zajął czwarte miejsce w kategorii Super Rok, a Kajetan Gawron ósme miejsce w kategorii Mini Rok.

Final ROK CUP 2018, czyli tzw. Mistrzostwa Świata serii Rok to największa i najważniejsza w tym sezonie impreza kartingowa na świecie. Na starcie zawodów stanęło czterech młodych zawodników klubu TTSK K-TEAM Tarnów, Kacper Szczurek wystartował w kategorii Super Rok, a Kajetan Gawron i Maciej Gładysz w kategorii Mini Rok, a Gabriel Łukasiewicz w kategorii Junior Rok.

W tej najbardziej prestiżowej i mocno obsadzonej imprezie kartingowej serii Rok, ostatecznie wystartowało 420 kierowców z 54 krajów i 5 kontynentów. Z tego bardzo liczna grupa 46 zawodników z Polski.

Kacper Szczurek w kategorii Super Rok, zajął w kwalifikacjach drugie miejsce. Po biegach kwalifikacyjnych zajmował drugie miejsce, a w wielkim finale zajął czwarte miejsce. Z kolei Gabriel Łukasiewicz wystartował w kategorii Junior Rok. Po kwalifikacjach, pośród 95 zawodników był 59, po biegach kwalifikacyjnych zajmował 58 miejsce, a w Finale Bridgestone Trophy, po pechowym incydencie Gabriel nie ukończył wyścigu. Z kolei w kategorii Mini Rok Kajetan Gawron, po kwalifikacjach zajmował 21 pozycję, po biegach kwalifikacyjnych swojej grupy zajmował 4 pozycję, a w Wielkim Finale zajął - 8 miejsce. Natomiast Maciej Gładysz po kwalifikacjach zajmował 44 pozycję, a po biegach kwalifikacyjnych swojej grupy zajmował 27 pozycję, a w Finale Singha Trophy zajął 27 pozycję.