O zwycięstwie tarnowskich siatkarek zadecydował tie-break
access_time 2018-10-12 08:33:00
W trzeciej kolejce spotkań o mistrzostwo I ligi piłki siatkowej kobiet zespół Grupa Azoty PWSZ Tarnów podejmował przed własna publicznością drużynę Karpaty Krosno.

Tarnowianki grały w tym spotkaniu ze zmiennym szczęściem. Pierwszy set wygrały zdecydowanie 25:18. W kolejnych nie było już tak dobrze. Zawodniczki z Krosna zaczęły bardzo dobrze bronić i skutecznie atakować co przełożyło się na wygranie przez nie kolejnych dwóch partii 17:25 i 16:25. W kolejnej odsłonie spotkania gra była niezwykle wyrównana. Lepsze w tym secie okazały się siatkarki z Tarnowa, które wygrały go 25:19 i doprowadziły do remisu w meczu 2:2. Do rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break.  W decydującym secie, wzmocnione głośnym dopingiem tarnowskich kibiców, zawodniczki Grupy Azoty zyskały niewielką przewagę, wygrały tą część spotkania 15:12 i tym samym cały mecz 3:2. Najlepsza zawodniczką została wybrana tarnowianka, Marcelina Gliniecka.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów – Karpaty Krosno 3:2 (25:18, 17:25, 16:25, 25:19, 15:12)