34-latek z Tarnowa okradał mieszkania metodą "na klamkę"
access_time 2018-10-10 04:37:00
Wchodził do mieszkań wykorzystując otwarte, niezaryglowane drzwi lub pozostawiony w zamku klucz. W ten sposób okradł dwie rodziny w powiecie tarnowskim i jedną w województwie świętokrzyskim. Najbliższe 8 miesięcy spędzi za kratami.

Pod koniec września 2018 roku policjanci z wydziału mienia KMP w Tarnowie, wykonując czynności związane ze zgłoszonymi w powiecie tarnowskim kradzieżami mieszkaniowymi, ustalili osobę mającą związek w tymi przestępstwami. Mężczyzna został zatrzymany, a podczas przeszukania jego rzeczy, policjanci odnaleźli pieniądze, które jak się okazało, pochodziły z kradzieży w Pacanowie (woj. świętokrzyskie). Podczas przesłuchania 34-latek, mieszkaniec Tarnowa, dodatkowo przyznał się do dwóch innych kradzieży na terenie powiatu tarnowskiego. Wyjaśnił, że za każdym razem wykorzystywał niezamknięte drzwi lub klucz pozostawiony w zamku. W ten sposób skradł pieniądze oraz złotą biżuterię o wartości ponad 10 tysięcy złotych.

Tarnowianin przyznał się do popełnionych przestępstw i skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze. Ponieważ to nie pierwsze jego kradzieże prokurator zaproponował karę 8 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności.

O wysokości tej kary, jak również o czasie, w którym będzie musiał ją odbyć, zdecyduje tarnowski sąd.

Komentarze...