Piknik Ogrodniczy w Parku Sanguszków
access_time 2018-10-05 11:02:00
W najbliższą niedzielę, 7 października, w Parku Sanguszków odbędzie się Piknik Ogrodniczy, na który mieszkańców Tarnowa zapraszają Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie oraz Rada Osiedla nr 6 „Zabłocie-Gumniska”.

Podczas rozpoczynającego się o godz. 12 pikniku, będzie m.in. można wziąć udział w warsztatach bukieciarstwa oraz carvingu, czyli rzeźbienia w owocach i warzywach. Odbędzie się również pokaz kulinarny w wykonaniu argentyńskiego kucharza, Diego Simone i pokaz woltyżerki.

Na najmłodszych czekać będą nie tylko duży plac zabaw, szczudlarz, giga bańki oraz wata cukrowa i popcorn, ale również Akademia Młodego Ogrodnika. W jej ramach dzieci po własnoręcznym udekorowaniu doniczek, będą mogły m.in. posadzić rośliny, obejrzeć pod mikroskopem szkodniki różnych roślin oraz wykonać bransoletki z jarzębiny.

Maluchy będą również miały okazję samodzielnie przystroić ciasteczka i stworzyć ozdoby cukiernicze z masy cukrowej. Nie zabraknie także interesujących doświadczeń fizycznych i chemicznych, konkurencji sportowych oraz przejażdżek konnych.

Uczestnicy pikniku będą mogli skosztować darmowej kiełbasy z grilla, chleba ze smalcem oraz domowych wypieków. Imprezie towarzyszyć będą stoiska wystawców oraz muzyka na żywo w wykonaniu zespołu „New Chapter Band”. Zakończenie pikniku przewidziane jest na godz. 17.

Komentarze...