Ukraińcy nielegalnie pracowali przy remoncie wiaduktu kolejowego
access_time 2018-10-03 12:21:00
Trzech obywateli Ukrainy pracowało w charakterze zbrojarzy przy budowie jednego z wiaduktów kolejowych w Tarnowie. Niestety pracodawca nie uregulował wymaganych formalności i cudzoziemcy muszą wrócić na Ukrainę.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Tarnowie skontrolowali legalność wykonywania pracy przez cudzoziemców pracujących przy budowie jednego z wiaduktów kolejowych w Tarnowie. Podczas kontroli legalności zatrudnienia okazało się, że trzech cudzoziemców nie posiada odpowiednich zezwoleń na wykonywanie pracy w Polsce. Byli to obywatele Ukrainy, zatrudnieni w charakterze zbrojarzy.

W związku ze złamaniem przepisów pobytowych, komendant placówki SG w Tarnowie wydał decyzje zobowiązujące cudzoziemców do opuszczenia Polski w terminie 15 dni. Obywatele Ukrainy nie wjadą również do Polski oraz żadnego z krajów strefy Schengen przez okres jednego roku.  

Natomiast w stosunku do pracodawcy nielegalnie zatrudniającego cudzoziemców, skierowany zostanie wniosek do sądu o ukaranie. Grozi mu nawet do 30 tys. zł kary grzywny.

Komentarze...