Rozpoczął się Przegląd Filmów Ekologicznych „Ekoświat”
access_time 2018-10-01 14:09:00
Od dzisiaj do czwartku 4 października, w kinie „Marzenie” trwa XIX Przegląd Filmów Ekologicznych „Ekoświat”. Impreza organizowana przez Urząd Miasta Tarnowa i Tarnowskie Centrum Kultury, dostępna jest nie tylko dla uczniów tarnowskich szkół, ale również dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców Tarnowa.

W ramach Przeglądu obejrzeć można dwa filmy: „O czym szumi las” w reżyserii Rasmusa A. Sivertsena, który wyświetlany będzie codziennie o godz. 8.30 i 10.15 oraz „Nasze jutro” w reżyserii Melanii Laurent, którego projekcje zaplanowano na godz. 12.

„O czym szumi las” to animacja dla najmłodszych dzieci, opowiadająca o leśnych zwierzętach, które postanawiają, że większe z nich nie będą zjadać mniejszych. Film jest ekranizacją książki klasyka norweskiej literatury dziecięcej, Thornbjorna Egnera. Fundamentalne wartości przekazuje w sposób lekki i przyjemny. Dowiadujemy się z niego o wartości przyjaźni i konieczności utrzymania właściwych relacji międzyludzkich. Zawarta w filmie wizja porządku społecznego, opartego na współpracy i wzajemnym szacunku, choć lekko naiwna w swoim optymizmie, zawsze jest warta propagowania.

„Nasze jutro” to propozycja dla gimnazjalistów i licealistów. Jest to film dokumentalny, przedstawiający wizję, tego co stanie się z Ziemią, gdy będziemy tak jak dotąd korzystać z jej zasobów. Dokument porusza temat przyszłości ludzkości. Postawione w nim zostają podstawowe pytania, czy zmieniające się warunki klimatyczne oraz wszelkie zmiany zachodzące w atmosferze, wpływają na nasze życie i przyszłość gatunku ludzkiego. Film nie tylko prognozuje nieuchronną katastrofę i zagrożenie dla gatunku ludzkiego, ale przedstawia również ciekawe i oryginalne rozwiązanie, mogące uratować naszą przyszłość.

Przeglądowi towarzyszy wystawa „Przyroda chroniona Ziemi Tarnowskiej”, prezentująca fotografie o tematyce przyrodniczej.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A