"Porwanie Europy" triumfuje na Talii!
access_time 2018-10-01 07:30:00
Zakończyła się XXII edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii TALIA w Tarnowie. Po obejrzeniu dziesięciu przedstawień konkursowych, jury postanowiło przyznać Grand Prix w wysokości 15 tysięcy złotych oraz Statuetkę Talii Zespołowi Teatru Śląskiego im. St. Wyspiańskiego w Katowicach za spektakl „Porwanie Europy” Jarosława Marka Rymkiewicza w reżyserii Piotra Cieplaka.

Nadto jury przyznało nagrody indywidualne:

  • Pierwszą Nagrodę w wysokości 6 tysięcy złotych Teatrowi Papahema w Białymstoku za spektakl „Skłodowska. Radium Girl” autorstwa i w reżyserii Agaty Biziuk.
  • Drugą Nagrodę w wysokości 5 tysięcy złotych Grupie Potem-o-tem w Warszawie za spektakl „Pierwsza lepsza” Aleksandra Fredry w reżyserii Marcina Zbyszyńskiego.
  • Nagrodę indywidualną w wysokości 4 tysięcy złotych panu Dariuszowi Chojnackiemu za rolę Kicia w spektaklu „Porwanie Europy” Jarosława Marka Rymkiewicza w reżyserii Piotra Cieplaka z Teatru Śląskiego im. St. Wyspiańskiego w Katowicach.

Z kolei publiczności najbardziej przypadł do gustu spektakl „Śluby panieńskie” z Teatru im L. Solskiego w reżyserii Wojciecha Malajkata.

Nagrodę ZASP Ale Aktor! otrzymał Filip Kosior za rolę w spektaklu pt.: „Pierwsza lepsza”.

 

Fot. Przemysław Jendroska/"Porwanie Europy"/Teatr Śląski im. St. Wyspiańskiego w Katowicach 

 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A