Bezpłatne badania spirometryczne w ZPS
access_time 2018-09-24 11:40:00
Kaszlesz? Łapią cię duszności nawet przy najprostszym wysiłku? Koniecznie sprawdź pojemność swoich płuc. Zespół Przychodni Specjalistycznych włącza się w Dni Spirometrii, organizowane są w ramach wieloletniej kampanii HEALTHY LUNGS FOR LIFE. Jest to inicjatywa European Respiratory Society (ERS) i European Lung Fundation (ELF), koordynowana w Polsce przez Polską Federację Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergie i POCHP. Celem akcji jest zwrócenie uwagi Polaków na problemy zdrowia oddechowego.

Obecna edycja dni spirometrii jest poświęcona wpływowi zanieczyszczeń powietrza na nasze zdrowie. Świadomi pacjenci wiedzą, że takie objawy jak: duszność, kaszel, świsty w czasie oddychania nie mogą być bagatelizowane, gdyż czynnościowe układu oddechowego mogą być objawami zaostrzenia astmy i POCHP, czyli Przewlekłej Obturacyjnej Choroby Płuc.

Szacuje się, że połowa chorych na astmę i ponad ¾ chorych na POCHP nie wie o swojej chorobie. Tym bardziej warto się przebadać.

Spirometria jest bezbolesna, nie wymaga przygotowań, trwa kilka minut, a daje cenne informacje: pozwala ocenić pracę i pojemność płuc.

Bezpłatne badania w ZPS zostaną przeprowadzone 4 października, w przychodni przy ul. Mostowej 6 (I piętro gab. 25) w godz. od 12.00 do 18.00.

Zapisy prowadzone są pod nr tel. 14 631 02 74

Komentarze...