Akcja „60+ kultura”
access_time 2018-09-24 04:19:00
W pierwszy weekend jesieni (28-30 września) rusza kolejna edycja akcji pod hasłem „60+ Kultura”. Projekt Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego obejmuje swoim zasięgiem cały kraj. Jego adresatami są odbiorcy powyżej 60 roku życia - szczególna grupa docelowa, która często spotyka się z utrudnionym dostępem do oferty kulturalnej.

Akcja ma przyczyniać się do zmniejszania tej bariery. Podczas jednego weekendu, seniorzy mogą bezpłatnie lub za symboliczną kwotę skorzystać z oferty kin, muzeów,  teatrów, filharmonii i oper. Otwarcie na starszą metrykalnie publiczność wiąże się z wielkim potencjałem społecznym, ale też promocyjnym. 

Muzeum Okręgowe w Tarnowie dołącza się do tej akcji. W dnia 28-30 września zapraszamy wszystkich seniorów do naszych oddziałów i filii w Tarnowie:

  • Siedziba, Rynek 3

Nieodpłatny wstęp na ekspozycję czasową „Sen o Niepodległej – Tarnów od austriackiego zaboru do Niepodległości” wraz z możliwością wykonania pamiątkowej kokardy niepodległościowej (niedziela)

  • Ratusz - Galeria Sztuki Dawnej, Rynek 1

Nieodpłatny wstęp na ekspozycję stałą „W kontuszu i przy szabli”, możliwość wejścia na wieżę ratuszową w promocyjnej cenie - 5 złotych

  • Muzeum Etnograficzne, ul. Krakowska 10

Nieodpłatny wstęp na wystawę stałą „Romowie. Historia, kultura” oraz wystawę czasową
„W malowanej chacie Felicji Curyłowej”

  • Galeria „Panorama”, pl. Dworcowy 4

Nieodpłatny wstęp na wystawę stałą, prezentującą fragmenty „Panoramy Siedmiogrodzkiej” - wielkoformatowego płótna, przedstawiającego bitwę pod Sybinem, namalowanego przez grupę polskich i węgierskich malarzy pod kierunkiem Jana Styki

Komentarze...