Emilia Nizio powołana na obóz Kadry Polski w tenisie ziemnym
access_time 2018-09-19 07:23:00
11-letnia Emilia Nizio zawodniczka UKS ACT Sport Tarnów została powołana przez Polski Związek Tenisa do Kadry Polski U12 na obóz przygotowania motorycznego w Cetniewie, który odbędzie się w dniach 21- 28 września.

Na zgrupowanie zostało powołanych 5 najlepszych dziewczynek i chłopców z rocznika 2007 według rankingu do 12 lat. Emilia jest aktualnie druga w Polsce w tym zestawieniu. Powołanie to jest zwieńczeniem jej wysiłku, ciężkiej pracy i talentu. Konsekwencja i zapał pozwoliły tarnowiance przez kolejne lata utrzymywać się w czołówce Polski w każdej z kategorii wiekowych.

Emilia jest pierwszą zawodniczką z Tarnowa, która została powołana do Kadry Polski w tenisie. Wcześniej blisko dekadę temu wśród chłopców był to Konrad Słowik. Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania rodziców, którzy wspierają Emilię i pokrywają koszty uprawiania przez nią tej dyscypliny sportu. Obóz motoryczny jest pierwszym krokiem przygotowań Kadry Polski do imprezy rangi Mistrzowskiej, jaką są Drużynowe Mistrzostwa Europy „Winter Cup 2019".

Komentarze...