Tarnów mówi narkotykom NIE – happening
access_time 2018-09-18 13:11:00
W środę 19 września w ramach II Tarnowskiego Dnia Profilaktyki Uzależnień odbędzie się happening „Tarnów mówi narkotykom NIE”. Będzie miał on charakter korowodu, który rozpocznie się o godz. 11 przy pomniku generała Józefa Bema.

Korowód zostanie utworzony przez uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika w Tarnowie oraz zaproszoną młodzież z innych szkół. Część uczestników będzie występowała w stylizacjach przypominających papierosy i strzykawki napełnione szkodliwymi substancjami.

Osoby idące w korowodzie poniosą transparenty z hasłami wyrażającymi sprzeciw zażywaniu dopalaczy i narkotyków. Będą także rozdawać ulotki profilaktyczne, uświadamiające skutki stosowania narkotyków (trafią one również do sklepów i instytucji przy ul. Wałowej). Do udziału w happeningu zapraszani będą przechodnie oraz obserwatorzy.

Zakończenie happeningu nastąpi o godz. 14 na placu Sobieskiego. Rozstrzygnięty zostanie wówczas konkurs na najciekawszy strój, stylizację oraz hasło. Kampanię przeprowadzi Fundacja im. Jana Szczepanika w Tarnowie.

Komentarze...